Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Державної служби геології і надр України Едуард Ставицький.
«Це як з дитиною в перший рік життя, коли батьки хочуть забезпечити їй міцне здоров’я та імунітет, що дозволить згодом гідно пройти й витримати всі життєві випробування, - сказав Е. Ставицький. - От і ми постаралися зробити все можливе для майбутньої життєстійкості Держгеонадр. Переконано можу сказати, що президентський указ про адміністративну реформу нами виконаний на 100%».
Е.Ставицький уточнив, що в минулому році була реформована структура Держгеонадр; відомство взяло на себе повну відповідальність за підприємства галузі (а їх на сьогодні в підпорядкуванні Держгеонадр 14, включаючи інститут - УкрДГРІ); зареєструвало в установленому порядку всі положення про Держгеонадра і привело їх у відповідність з усіма чинними законодавчими актами України.
Крім того, було створено шість територіально-регіональних органів Держгеонадр, держслужбовці яких, згідно з законодавством і статусом, мають право виконувати всі функції (такі як проведення геоаудиту, науково-технічний супровід ліцензійної діяльності з надрокористування тощо); змінено та затверджено статути всіх підвідомчих підприємств і положення про них, включно з НАК «Надра України».
«Словом, виконали величезну юридичну й часто рутинну, хоча й необхідну роботу, - підсумував Е.Ставицький. - У такий спосіб нами досягнуте взаєморозуміння по вертикалі та горизонталі влади, зокрема в геологічній галузі, і реформа, задумана в частині геологічної служби, нами повністю проведена, включно з заключною ліквідацією колишньої геологічної служби. У нас немає боргів. Тепер ми налаштовані на плідну працю наступного року та на перспективу.».
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Едуардом Ставицьким.