Угорщина продовжує блокувати спроби Європейського Союзу запровадити ембарго на імпорт російської нафти, затримуючи весь пакет санкцій шостого пакета, спрямованих проти РФ через війну в Україні. Про це повідомляє Вloomberg з посиланням на слова людей, знайомих з переговорами, які відбулися у неділю, 8 травня.
"Зустріч 27 послів ЄС завершилася в неділю без угоди. Очікується, що переговори відновляться найближчими днями", - сказало джерело.
Пропозиція ЄС спрямована на заборону сирої нафти протягом наступних шести місяців і продуктів нафтопереробки - до початку січня. ЄС також запропонував виключення для Угорщини, Словаччині та Чехії, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.
"Але поступки не змогли переконати Угорщину, яка продовжувала блокувати у неділю план із заборони на нафту, а також те, як фінансувати перехід від російської енергії", - повідомляє агентство.
ЄС наполягав на тому, щоб санкції були узгоджені до Дня перемоги, який святкується в Росії 9 травня.
За повідомленням Вloomberg, після невдалої спроби затвердити пакет санкцій, лідери країн "Великої сімки" повинні провести відеодзвінок, пізніше в неділю, щоб обговорити як ця затримка може обмежити ті санкції, які були оголошені раніше.
Згідно з планом ЄС, який був запропонований країнам-членам минулого тижня, європейським компаніям і приватним особам планується заборонити надавати танкери і супутні послуги, такі як страхування, необхідні для транспортування нафти в треті країни. Ці заходи планується запровадити протягом трьох місяців.
ЄС також пропонує:
- відключіть ще три російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, включаючи найбільшого в Росії кредитора - Сбербанк;
- заборонити російським структурам і фізичним особам купувати нерухомість в ЄС;
- заборонити надання консультаційних послуг російським компаніям і торгівлю низкою хімічних речовин;
- запровадити санкції проти Аліни Кабаєвої, колишньої олімпійської чемпіонки з гімнастики, яка "тісно пов'язана" з Володимиром Путіним;
- запровадити санкції проти патріарха Кирила, який очолює Російську православну церкву і є активним прихильником російського президента і війни в Україні.
Під санкції також потрапили десятки військовослужбовців, у тому числі ті, кого вважають відповідальними за військові злочини в Бучі, а також компанії, що постачають обладнання, постачання та послуги збройним силам Росії.