UA / RU
Підтримати ZN.ua

Учасники фінансового ринку назвали головні загрози стабільності

До п'ятірки найбільших джерел нестабільності входять корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи, політична та соціальна ситуація в країні, стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство і кібернетичні загрози.

Національний банк України запровадив новий інструмент оцінки та моніторингу ризиків для фінансової системи – Опитування про системні ризики фінансового сектору. В опитуванні взяли участь керівники 15 банків, 4 страхових та 4 інвестиційних компаній.

Перші результати опитування показали, що поточний стан фінансового сектору 64% респондентів оцінили як задовільний, 14% – як добрий, 23% вважають, що сектор перебуває у поганому стані.

На думку 43% респондентів, стан фінансового сектору покращився протягом останніх 6 місяців, натомість 10% вважає, що погіршився.

35% опитаних фінустанов вважають, що стан справ у секторі покращуватиметься протягом наступних 6 місяців. 13% респондентів відповіли, що очікують погіршення роботи фінансового сектору у найближчі півроку. 52% не прогнозують змін.

Загальний рівень ризику в фінансовому секторі України вважають високим 43% опитаних фінустанов, водночас 48% назвали його середнім, і лише 9% респондентів вважають рівень ризику низьким.

Стійкість фінансового сектору до значних негативних подій вважають низькою 43% респондентів, 4% - дуже низькою, 52% опитаних назвали її середньою.

Головними джерелами ризику для фінансового сектору України є корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи (78%) політична та соціальна ситуація в країні (74%), стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (65%), шахрайство та кібернетичні загрози (65%) і стан захисту прав кредиторів та інвесторів та (61%).

Прес-центр НБУ

Зменшення схильності до ризику фінустанов респондентів протягом останніх півроку засвідчили 22% опитаних, 13% повідомили про його підвищення, 65% - відповіли, що схильність до ризику за останні півроку не змінилася.

Нагадаємо про те, що значення Індексу поточної економічної спроможності, який розраховується Центром Разумкова, станом на кінець 2017 року склало 89,5 пунктів.і