UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді зареєстровано нові законопроекти про "валютний" податок

Рада отримала законопроект про 10% збір з продажу фізособами валюти замість відкликаного з 15%. Ще один документ стосується податку вже для юридичних осіб.

У Верховній Раді України зареєстровано новий законопроект, що стосується запровадження податку з продажу готівкової валюти фізособами. Документ внесений до парламенту у понеділок, 3 грудня, напередодні останнього планового пленарного засідання ВР нинішнього скликання.

Так, замість відкликаного раніше законопроекту № 11433 регіонала Віталія Хомутинника про введення 15%-го податку, внесений подібний законопроект №11470, в якому розмір передбачуваного збору знижено до 10%. Автором ініціативи виступив позафракційний депутат Валерій Шаманов (був обраний у Раду від БЮТ).

Окрім того, опозиційний депутат Андрій Павловський ("БЮТ-Батьківщина") зареєстрував ще один альтернативний законопроект №11470-1 про стягнення подібного 15%-го збору але не з фізичних осіб, а з юридичних.

Як повідомлялося, внесений головою профільного парламентського комітету Віталієм Хомутинником без попереднього громадського обговорення законопроект викликав значний протест, в тому числі і в Раді, у результаті чого 20 листопада він був знятий з розгляду.

Прийняття документа підтримує Національний банк України (НБУ) і Держподатслужба.

Після цього була розгорнута активна кампанія на підтримку валютного збору, в якій тон задає Нацбанк. Його представники намагаються переконати населення і депутатів, що законопроект не торкнеться інтересів звичайних громадян, бо передбачає звільнення від сплати збору коштів від конвертації валютних депозитів на термін від 30 днів, валютних казначейських зобов'язань та коштів на банківських картках.

У той же час опоненти переконані, що він призведе до відновлення "чорного ринку" і не дозволить досягти поставленої мети.

НБУ оцінює обсяг готівкової валюти на руках у населення в $50 млрд, а обсяг коштів від стягнення податку до Пенсійного фонду - на рівні до 8 млрд грн. За 10 місяців цього року фізособи продали банкам валюти на $12,5 млрд, а купили - на $20,96 млрд (в тому числі в жовтні - відповідно $1,17 млрд і $ ,34 млрд).

За даними Нацбанку, вже сама новина про появу законопроекту про 15% збір призвела до 50% збільшення пропозиції готівкової валюти на ринку. !zn

Читайте також:

Українці масово понесли валюту в обмінники, злякавшись нового податку


Парламентська більшість відклала 15%-вий податок на продаж валюти


Регіонали не подали жодних розрахунків для 15%-го податку на продаж валюти

Опозиція звинуватила сім'ю Януковича в бажанні розжитися за рахунок 15%-го податку на продаж валюти