У Києві відкрилася міжнародна конференція «Енергія з біомаси»
У вівторок, 14 вересня, в Києві стартувала шоста міжнародна конференція «Енергія з біомаси». Форум, організаторами якого виступили Інститут технічної теплофізики Національної академії наук (НАН) України та Науково-технічний центр «Біомаса», триватиме два дні.
У вівторок, 14 вересня, в Києві стартувала шоста міжнародна конференція «Енергія з біомаси». Форум, організаторами якого виступили Інститут технічної теплофізики Національної академії наук (НАН) України та Науково-технічний центр «Біомаса», триватиме два дні.У конференції беруть участь 180 представників із 25 країн світу, зокрема Німеччини, Данії, Росії, Франції, Ізраїлю та США. Україна на форумі представлена 114 фахівцями.
На конференції вже виступив із доповіддю директор Інституту технічної теплофізики НАН Анатолій Долинський. Він, зокрема, розповів про необхідність модернізації комунальної теплоенергетики в Україні, вигідність заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії.
У свою чергу завідувач відділом теплофізичних проблем біоенергетики Інституту технічної теплофізики Георгій Гелетуха проаналізував показники біоенергетичних проектів після підвищення цін на газ. Він, зокрема, зазначив, що так званий «зелений тариф» виявився не настільки ефективним, як очікувалося, оскільки в законах не чітко сформульовано поняття «біомаси». Гелетуха запропонував ввести відповідні поправки до документів, що, за його словами, може посприяти зростанню інвестицій в теплові електростанції.
Окрім того, він виступив за створення єдиного органу виконавчої влади, який координуватиме діяльність у секторі біоенергетики.
«Зелений тариф» - спеціальна ціна, за якою держава викуповує електроенергію, вироблену з використанням альтернативних джерел. У даний час «зелений тариф» поширюється на вітрову і сонячну електроенергетику і становить від 1,2 до 4,8 базової ціни (58,46 коп. за кВт із ПДВ).