UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві можуть зрости тарифи на тепло

У Києві можуть зрости тарифи на теплову енергію для населення. Про це пише видання «Коммерсант-Украина» у вівторок, 5 жовтня.

У Києві можуть зрости тарифи на теплову енергію для населення. Про це пише видання «Коммерсант-Украина» у вівторок, 5 жовтня.

Так, заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак доручив головному управлінню палива і енергетики КМДА проаналізувати наказ міністерства палива та енергетики №288 від 15 липня, згідно з яким вводиться нова методика розрахунку вартості тепла.

Вона не враховує попередню схему розрахунку втрат теплової енергії, що постачається населенню, виходячи з різниці температури теплоносія в мережі і температури повітря.

«Тепло для населення виробляється із вітчизняного газу за ціною 1 тисяча 309,2 гривні за кубометр. А за новою методикою, підраховуючи втрати тепла, ми будемо змушені враховувати лише дорожчий газ, який постачається для підприємств за ціною 2 тисячі 187,2 гривні за кубометр», - заявив заступник фінансового директора акціонерної компанії «Київенерго» Ігор Матюх.

За його оцінкою, використання нової методики розрахунку призведе до зростання витрат «Київенерго» на вироблення тепла на 450-540 мільйонів гривень на рік.

Як повідомив Матюх, компанія запропонувала Мінпаливенерго скасувати наказ №288. За його словами, якщо вони не увінчаються успіхом і «Київенерго» не отримає компенсації додаткових витрат з міського чи державного бюджету, у Києві можуть зрости тарифи на теплову енергію для населення.

Зараз показник технологічних втрат тепла в київських мережах складає в середньому 17,1-17,6%. За розрахунками «Київенерго», щоб компенсувати збільшені витрати, буде потрібно збільшення тарифів приблизно на 15%.

Раніше «Газ Україна» вже припиняла подачу палива на ТЕЦ-6, яка забезпечує тепловою енергією Оболонський, Деснянський та частину Дніпровського району, через заборгованість КМДА перед компанією у розмірі 2 мільярдів гривень. Для його погашення Кабмін дозволив КМДА залучити необхідні кредитні кошти. Проте Київ зміг позичити лише 1,5 мільярда гривень у державних Укрексімбанку та Ощадбанку.

За матеріалами «Коммерсант-Украина»