UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Давосі назвали країни, в яких очікується найбільше економічне зростання

Міжнародна компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) оприлюднила в Давосі результати 14-го Щорічного опитування керівників найбільших компаній світу (14th Annual Global CEO Survey).

Згідно з даними опитування, 48% керівників висловили «повну впевненість» у перспективах зростання світової економіки у найближчі 12 місяців. Для порівняння в минулому році у перспективах зростання були впевнені 31% керівників, а у 2008 році - 50%.

88% керівників по всьому світу по-різному впевнені у перспективах зростання у найближчі 12 місяців. Що стосується перспектив росту протягом 3 років, то у них впевнені практично всі опитані (94%).

Найважливішою країною для майбутнього зростання стане Китай (впевнені 39% керівників). Далі йдуть США - 21%, Бразилія - 19%, Індія - 18%, Німеччина - 12%, а також Росія - 10%. При цьому Китай, США і Індія були названі як найбільш значущі в майбутньому джерела продукції і сировини.

Аналізуючи діяльність своїх компаній, 90% керівників компаній зазначили, що очікують зростання активності в Азії у найближчі 12 місяців, за якою йдуть Латинська Америка - 84%, Африка - 75%, Близький Схід - 72% і країни Східної Європи - 70%.

Зі стратегічної точки зору, найкращі можливості для зростання у найближчі 12 місяців будуть пов'язані з розробкою нової продукції і послуг (29% керівників) та зі збільшенням частки на існуючих ринках (29% у світі).

17% керівників також відзначили в якості джерела для майбутнього зростання вихід на нові ринки.

«Темпи швидкого зростання країн, наприклад, Китаю та Індії, набагато випереджають темпи зростання розвинених країн, а перестановка сил у глобальній економіці ускладнює прийняття багатьох рішень. Виграють ті компанії, які використовують диверсифіковані моделі зростання у розвинених країнах і таких, що швидко розвиваються», - прокоментував президент міжнародної мережі фірм PwC Денніс Неллі.

Позитивна динаміка зростання впевненості керівників компаній знайшла своє відображення у планах з найму персоналу. 51 топ-менеджер зазначив, що планують збільшити кількість робочих місць у найближчі 12 місяців.

У той же час, скорочення чисельності персоналу у найближчі 12 місяців планують тільки 16% керівників у порівнянні з 25% минулого року.

Головні перешкоди на шляху розвитку бізнесу - державні заходи у відповідь на дефіцит бюджету (61%), надмірне регулювання (60%), нестійкість валютних курсів (54%), нестабільна ситуація на ринках капіталу (52%) і протекціонізм (40%). Менше третини респондентів відзначили вплив інфляції.

За матеріалами Дело