UA / RU
Підтримати ZN.ua

У зв'язку з введенням IBAN Нацбанк пропонує виключити реквізит "код банку"

Передбачається, що з 1 листопада 2019 року в розрахункових документах буде виключено реквізит "код банку"

Національний банк України (НБУ) оновить вимоги до формування міжбанківського електронного розрахункового документа.

Відповідно до проекту постанови НБУ "Про внесення змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті", який оприлюднено на сайті НБУ для громадського обговорення, передбачається, що з 1 листопада 2019 року реквізит "код банку" з розрахункових документів буде виключений.

"Передбачається, що з 1 листопада 2019 року в розрахункових документах буде виключено реквізит "код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунку IBAN вже містить інформацію про код банку", - наголошується в повідомленні.

НБУ буде приймати зауваження та пропозиції до проекту постанови до 31 серпня 2019 року.

Як повідомлялося, в Україні з 5 серпня почнеться введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Нові рахунки за стандартом IBAN будуть складатися з 29 буквено-цифрових символів, викладених у такій послідовності: код України (UA), контрольний розряд (дві цифри), код банку (шість цифр), номер рахунку.

З 5 серпня 2019 банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінювати у відповідності із вимогами справжнього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при транскордонних переказах. Тобто, всі переклади з 1 листопада 2019 будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Передбачається, що введення IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також буде сприяти подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.


У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Передбачається, що введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також буде сприяти подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку. В цілому використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.