UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського повідомили, коли почнуть підвищувати пенсійний вік

Пенсійний вік знову почнуть поступово підвищувати з 2023 року.

Підвищення пенсійного віку - неминучий процес, а вирівняти солідарний рівень пенсій можна тільки шляхом збільшення пенсійного віку. Про це повідомила в інтерв'ю ЕП голова парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова.

"Шляхів у нас два: виходити на пенсію раніше і отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік і отримувати більші пенсії", - сказала Третьякова.

На твердження про те, що МВФ підтримає підвищення пенсійного віку, голова комітету ВР відповіла:

"Ймовірно. Підвищення пенсійного віку - неминучий процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що в 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою будуть отримувати 40% громадян. Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію.

Ми включили в солідарну систему Фопи, які платять близько 800 грн єдиного податку, а претендують на 1600 грн мінімальної пенсії. Якщо ми піднімемо прожитковий мінімум до 4 тис грн, то вони будуть платити мінімум, а зобов'язань держава візьме на себе в чотири рази більше".

"Наші діти будуть платити податків більше, щоб утримувати тих, хто платить менше податків. Не потрібно було Фопів вводити в систему пенсійного забезпечення. Це можна робити через 10-20 років. В ЄС почали включати самозайнятих в пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими.

Зараз склалася ситуація: або ми залишаємо пенсійний вік, і у нас поступово, не в часи нашого президента, буде погіршуватися ситуація, або приймаємо рішення, що з 2023 року збільшуємо пенсійний вік один раз в рік на один місяць", - додала вона.

"Ми попереджаємо нашу молодь: дорогі діти, ми починаємо жити довше, людей похилого віку стає більше. Або ми будемо сідати на плечі платників податків, або зараз робимо накопичувальну систему і вирівнюємо ситуацію. Вирівняти солідарний рівень ми можемо тільки шляхом збільшення пенсійного віку", - підкреслила Третьякова.

Як повідомлялося, в Україні в 2020 року пенсійний вік для жінок до 1 квітня становить 59 років, а з 1 квітня 59 років і 6 місяців.

Найбільша стаття держбюджету - дотації Пенсійного фонду (ПФУ), що перевищують 170 мільярдів гривень.

Як вийти з піке нарощування цього дефіциту ПФУ, керівники країни не знають. Проблема не тільки в різкому зменшенні робочої сили з-за еміграції або старіння нації, також різко падає кількість учасників системи соціального страхування. За оцінками Світового банку, кількість застрахованих становить лише 52% від кількості працездатних в Україні. Де решта? Навіть якщо половина з них виїхали на заробітки за кордон, виходить, що решта просто працюють в "тіні". А за пенсією прийдуть усі.

Докладніше читайте в статті "Успішно реформувати пенсійну систему можна. Розповідаємо, як" для DT.UA.