У Європейській комісії (ЄК) дають зрозуміти, що заявлена Україні Російською Федерацією умова для створення консорціуму з управління українською 3 (ГТС) - вихід з Енергетичного співтовариства (ЕС) - поставить під загрозу суверенні інтереси країни в енергетичній безпеці.
"ЄС незмінно вірить, що це в суверенних інтересах України, щоб будь-яка угода відповідала зобов'язанням, які Україна взяла в рамках Енергетичного співтовариства", - говориться в коментарі ЄК.
При цьому в коментарі наголошується, що членство України в ЄС є інструментом співпраці для того, щоб "продовжувати роботу в напрямі економічної життєдіяльності, конкурентоспроможності, прозорості, стійкості та інтегрованого енергетичного ринку, який був би привабливим для необхідних інвестицій".
"Це також дозволяє захистити українську енергетичну безпеку від наслідків антиконкурентного енергетичного ринку, який залежить від одного головного зовнішнього постачальника, і робота з реверсним постачання газу з ЄС до України є яскравим прикладом цього", - пояснює свою позицію Єврокомісія.
У зв'язку з цим ЄК знову заявила про готовність "допомогти Україні порадою, щоб запобігти небажаним наслідкам будь-яких угод, які вона хоче укласти".
"Договір про Енергетичне співтовариство є невід'ємною частиною відповідних відносин Україна-ЄС, і ми очікуємо, що Україна повністю буде відповідати цим правилам", - підкреслюється в коментарі.
Крім того, в Єврокомісії ще раз нагадали про свою позицію, згідно з якою "ЄС хоче, якщо, звичайно, хочуть Україна і Росія, вступити в тристоронні консультації з питання транзиту газу в будь-який час".
"Комісія також неодноразово заявляла, що готова грати важливу роль у можливому тристоронньому - Україна-ЄС-Росія - консорціумі, гарантуючи дотримання європейського та міжнародного законодавства, включаючи договір про Енергетичне співтовариство", - підкреслюється в коментарі.
Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що участь РФ у консорціумі з українською ГТС можлива при відмові Києва від приєднання до енергетичних правил ЄС. "Альянс між Росією і Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", - заявив російський прем'єр. !zn
Читайте також:
Євросоюз хотів би брати участь у консорціумі, але Україна і Росія поки не запрошують
МЗС Росії "проїхався" по "страшній застарілій" українській ГТС
У Росії не хочуть ділитися з Європою правом керувати українською ГТС
Україна і Росія готові до створення консорціуму на базі ГТС, рішення тільки за Євросоюзом