UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії прокоментували зниження Росією транзиту газу через ГТС України

Брюссель не бачить причин для занепокоєння у зв'язку з тим, що зараз літо і на вулиці тепло.

В Єврокомісії знають про заяву НАК "Нафтогазу України" про зниження тиску з боку Росії в транзитному газопроводі через Україну, повідомила офіційний представник ЄК Анна-Кайса Ітконен.

Вона зазначила, що Брюссель контактує з російською і українською сторонами.

"Ми залишаємося в контакті в тристоронньому форматі. Досі не було необхідності збиратися. Зараз теплий літній час", - сказала прес-секретар на брифінгу в Брюсселі в п'ятницю, 29 липня.

У відповідь на уточнююче питання, спікер сказала, що Єврокомісія на цьому літньому етапі не бачить причин для стурбованості через темпи закачування Україною газу в ПСГ.

Єврокомісія готова продовжувати виконувати посередницьку роль, додала вона. За її словами, наступна запланована зустріч може пройти в найближчі місяці (наприклад, у вересні), як у тристоронньому форматі, так і окремо, ЄК+Україна та ЕК+Росія. Але, зазначила спікер, "називати дату, особливо формат цієї наради зараз передчасно".

Раніше повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" звернулася до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі (ГТС) на вході в газотранспортну систему України.

"Нафтогаз упевнений, що така ситуація вимагає всебічного обговорення за участю представників Європейської Комісії і вважає за доцільне розглянути питання про застосування передбачених процедур, у тому числі, відповідно до прийнятого на 25-й конференції Енергетичної Хартії рішенням про Механізм раннього попередження (ССDEC2014 (14) TTG)", - йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

Згідно з повідомленням, протягом останніх декількох днів ПАТ "Укртрансгаз" фіксувало поступове зниження тиску в ГТС на російській стороні. Зокрема, тиск на газовимірювальній станції Суджа, ключовому пункті входу російського газу, який транспортується до ЄС з території України, зменшився з 63,5 атм 19 липня до 52,3 атм 26 липня. Як зазначається в повідомленні, згідно з контрактом, російський оператор зобов'язаний підтримувати тиск не менше 60 атм в цьому пункті виходу. Схоже падіння тиску також було зафіксовано на газовимірювальній станції Писарівка, другому за величиною пункті надходження газу з Росії.

Як повідомляється, така тривожна ситуація була зафіксована "Укртрансгазом" в останній тиждень червня 2016 року. "Компанія не отримала жодних попереджень чи пояснень з боку Газпрому. Такі випадки падіння тиску і очевидна відсутність співпраці з боку російського оператора є технічним викликом, який ставить під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС", - підкреслюється в повідомленні прес-служби українського оператора.