UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВТБ не виключають погіршення ситуації з ліквідністю української "дочки"

В російському банку хотіли б здати ліцензію українського банку, але не можуть цього зробити.

ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю своєї української "дочки" - "ВТБ Банк", - у випадку, якщо будуть збережені істотні обмеження за судовим рішенням. Про це повідомив керівник фінансового департаменту, старший віце-президент ВТБ Дмитро Пьянов.

Раніше Нацбанк заявив, що український ВТБ відчуває складнощі через зниження обсягу ліквідності, що обумовлено, зокрема, рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів банку.

"Ми оскаржуємо це рішення (Апеляційного суду Києва – ред.) у судах вищих інстанцій, наш дочірній банк в Україні оскаржує це рішення. Якщо, на нашу думку, юридична справедливість матиме місце, всі обмеження будуть зняті, банк продовжить свою діяльність. При збереження цієї юридичної ситуації ми не виключаємо і можливого подальшого погіршення ситуації з ліквідністю", - сказав Пьянов.

ВТБ хотів би здати ліцензію українського банку, але не може цього зробити через судові обмежня і зобов'язання перед клієнтами.

"В силу цих юридичних обмежень маємо суттєві обмеження щодо реалізації цього плану (продажу активів для виконання зобов'язань – ред.). Ми б хотіли це зробити (здати ліцензію – ред.), але сьогоднішнє чинне судове рішення цього нам не дає", - додав Пьянов.

Раніше повідомлялося, що "ВТБ-Банк" ввів ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності. У Нацбанку при цьому підтвердили наявність проблем з ліквідністю в банку.

Президент Петро Порошенко 15 березня 2017 року затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнулися ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк". 6 березня 2018 року глава держави продовжив санкції ще на рік.