UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВМС утаємничили багатомільйонне держзамовлення "Кузні" Порошенка

Гриф "таємно" зводить нанівець шанси дізнатися, скільки бюджетних коштів завод отримає перед продажем.

Військова частина А0456 Військово-морських сил України засекретила інформацію про держзамовлення на ремонт двигунів військових кораблів, який виконує завод президента Петра Порошенка "Кузня на Рибальському", що продається як цілісний майновий комплекс, повідомляє "Економічна правда" із посиланням на голову експертної організації StateWatch Гліба Каневського.

Раніше повідомлялося про те, що 1 жовтня завод отримав 22,9 мільйона гривень передоплати за виконання цього замовлення. На порталі публічних закупівель Prozorro інформації про угоду немає, тож остаточна сума, яку завод повинен отримати з бюджету, невідома.

"Інформація, викладена у договорі (і деяких додатках до нього), який укладено між військовою частиною А0457 і "Завод "Кузня на Рибальському" 17.09.2018 має гриф секретності "таємно", - йдеться у відповіді військової частини на запит Каневського.

На думку Каневського, гриф "таємно" не додає шансів на отримання інформації про остаточну суму держзамовлення і фактично унеможливлює спроби дізнатися, скільки всього грошей отримає "Кузня" з бюджету перед продажем групі "ТАС" Сергія Тігіпка. Але такий контракт, на думку експерта, беззаперечно підвищить ціну продажу.

26 вересня стало відомо, що фонд "Прайм Ессетс Кепітал", який керує активами Петра Порошенка, знайшов покупця для "Заводу "Кузня на Рибальському".Також повідомлялося про те, що перед продажем заводу понад 60 000 м. кв. нерухомості передали компанії "Строй-Реновація". Остання була заснована три місяці тому самою ПАТ "Кузня на Рибальському", а її кінцевими бенефіціарами є Петро Порошенко та народний депутат Ігор Кононенко (БПП).

Колишня "Ленінська кузня" раніше спеціалізувалася на будівництві буксирних пароплавів, морських риболовецьких траулерів, корпусів транспортних суден, а також кораблів для ВМС. За даними компанії, у 2016 році чистий прибуток "Ленкузні" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) склав 8,5 мільйонів гривень, тоді як 2015 рік компанія завершила з чистим збитком у 5,54 мільйонів гривень.

Як пише у своїй статті для DT.UA заступник спікера Верховної Ради України Оксана Сироїд, необхідні Україні американські катери класу "Айленд" майже рік простоювали у порту Балтімора. У той самий час Міністерство оборони України закуповує у "Заводу "Кузня на Рибальському" виробництво катерів за 800 мільйонів гривень.