UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Укргазвидобування" з 60 бурових станків немає жодного сучасного - експерт

В кращому випадку в розпорядженні компанії - модернізовані 10-15 років тому радянські бурові виробництва заводу "Уралмаш".

Однією з найбільших проблем найбільшої української газодобувної компанії "Укргазвидобування" є стан бурового парку. З 60 бурових верстатів немає жодної сучасної бурової установки.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Геннадій Кобаль, експерт нафтогазового ринку.

За його інформацією, в найкращому разі це модернізовані 10–15 років тому радянські бурові виробництва заводу "Уралмаш". Часткова модернізація полягає в заміні бурових насосів і двигунів, але і їх потрібно ремонтувати, оновлювати тощо. Застаріле обладнання є причиною частих аварій, а швидкість буріння в 3–5 разів нижча, ніж у приватних компаній, що використовують сучасне обладнання.

Як йдеться в статті, з початку року пробурили майже 30 свердловин, зараз в бурінні знаходяться ще 50 свердловин.

"Серед значних проектів "Укргазвидобування" слід згадати тендер на проведення гідророзриву пласта на сто свердловин вартістю 540 млн грн. У червні компанію було заблоковано судом (арештовано її рахунки). Проте вона розпочала два тендери по 25 свердловинам кожен. Пізніше буде проведено тендери ще на 50 свердловин. Таким чином "Укргазвидобування" намагається обійти судову заборону", - йдеться в статті.

Нагадаємо, найбільша в Україні газодобувна компанія за п'ять місяців 2016 року здобула 6 119,5 млн м куб. газу, що на 0,4% або 25 млн м куб більше ніж за аналогічний період 2015 року.

Детальніше про видобуток газу в Україні читайте у статті Геннадія Кобаля "Багато газу не буває, або Чому український видобуток газу не поспішає рости?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".