У світі різко зросли ф'ючерси на пшеницю після того, як Росія в суботу вийшла з зернової угоди через атаку безпілотників на свій флот у бухті окупованого Севастополя, вигадавши, що один із них міг бути запущений із зернового судна. Про це повідомляє Bloomberg.
З моменту розблокування українських портів та відкриття зернового коридору три місяці тому обмежені світові поставки зерна зменшилися. Україна відвантажила понад 9 млн тонн зерна та інших агропродуктів, а ціни на кукурудзу та пшеницю внормувалися. Термін дії угоди закінчується 19 листопада, і московські чиновники вже сумнівалися, чи продовжать вони свою участь.
Пшениця продається по $8,78 за бушель, що значно нижче внутрішньоденного рекорду в $13,6350 у березні після російського вторгнення в Україну. 5% ціни у цій вартості – це надбавка, яку ф’ючерси закладають через можливі ризики втрати товару. Але після заяви Росії фінансові менеджери підняли ціни на чиказьку пшеницю до найвищого рівня за понад два роки.
«Світ покладається на Чорноморський регіон для експорту понад чверті пшениці та ячменю, приблизно п’ятої частини вантажів кукурудзи та основної частини поставок соняшникової олії. Дострокове розірвання зернової угоди також може поставити під загрозу основний експортний маршрут добрив, на який покладаються фермери для вирощування достатнього врожаю», – сказано у публікації Bloomberg.
Нагадаємо, у суботу Росія заявила про атаку дронів на її військові судна у Севастополі і під цим приводом заявила про призупинення своєї участі у зерновій угоді. Хоча ще до цього почала блокувати судна з українським продовольством під різними приводами.