У сввіті наростає молочна криза, оскільки війна в Україні обвалила поставки кормів і добрив для корів. Про це пише Financial Times.
"Вторгнення Росії в Україну збільшить витрати на виробництво молока, оскільки обидві країни є провідними експортерами азотних добрив і пшениці, важливого корму для великої рогатої худоби нарівні з кукурудзою та сою", - зазначає видання.
Наголошується, що зростання вартості кормів є «великою проблемою» для молочних фермерів, оскільки воно становить 70-80 відсотків витрат. У поєднанні з іншими негативними факторами, це вже призвело до проблем у п’яти найбільших експортерів молока у світі.
"Погана погода в Новій Зеландії, США та Австралії в поєднанні з зависокими цінами на газ і перебоями в ланцюжках постачання, пов’язаними з пандемією, вже тиснуть на виробників молока - п’яти найбільших експортерів", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, як вважають в ООН, війна РФ проти України може призвести до масового голоду і краху продовольчої системи світу. Війна вже викликала значне зростання цін на енергоносії та продукти харчування. Масштаб підвищення цін може призвести до того, що понад 40 мільйонів людей у світі опиняться в умовах крайньої бідності.
При цьому, ще до війни в Україні, у 2020 році близько десятої частини населення світу - до 811 млн осіб - страждали від недоїдання.
Понад 418 млн тих, хто страждає від недоїдання, проживають в Азії, а 282 млн - в Африці. Ще близько 60 млн людей, що недоїдають доводиться на Латинську Америку і Карибські острови. Однак найбільш різке зростання масштабів голоду спостерігався в Африці, де страждають від недоїдання становили 21% населення, що вдвічі вище, ніж в будь-якому іншому регіоні світу.