UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США прогнозують зниження цін на нафту

На ціни не вплине падіння видобутку в Ірані і Венесуелі.

Міненерго США прогнозує, що попит і пропозиція на нафту будуть збалансовані в 2019 році, що сприятиме зниженню цін на нафту. За його оцінками, триваюче падіння видобутку в Ірані і Венесуелі не вплине на ціни. Про це йдеться в щомісячному звіті відомства.

"Ціни на нафту виросли в очікуванні потенційно різкого зниження обсягів виробництва й експорту нафти в Ірані в результаті відновлення санкцій США 4 листопада. Великі країни-імпортери нафти, включаючи Японію, Південну Корею, Китай та Індію, розглядають різке скорочення імпорту нафти з Ірану. У результаті обсяг поставок іранської сирої нафти на світовому ринку може бути набагато нижче, ніж очікували учасники ринку в травні, коли Сполучені Штати оголосили про вихід зі Спільного всеосяжного плану дій", - йдеться у звіті.

За оцінками Міненерго США, видобуток нафти в Ірані знизився більш ніж на 400 тис. б/з з травня - до 3,4 млн б/с в вересні.

"У третьому кварталі 2018 року члени ОПЕК (крім Ірану і Венесуели) збільшили видобуток нафти, покривши скорочення виробництва нафти в Ірані і Венесуелі. Однак недавнє підвищення цін вказує на те, що учасники нафтового ринку стурбовані тим, як Саудівська Аравія, інші члени ОПЕК і Росія продовжують компенсувати очікуване подальше зниження виробництва в Ірані і Венесуелі", - зазначає Міненерго США.

Згідно з даними вторинних джерел, представленими ОПЕК, в серпні найбільше зниження видобутку нафти продемонстрував Іран - на 150 тис. б/з (-122 тис. б/с до жовтня 2016г). Венесуела в серпні за місяць знизила нафтовидобуток ще на 43 тис. б/з (-832 тис. б/с до жовтня 2016 року).

Повідомлялося, що вартість нафтової корзини ОПЕК знизилася з $ 83,24/барель до $ 81,88/барель. На тлі очікування того, що Іран продовжить експортувати нафту після вступу в силу санкцій США, ціна палива знизилася до $ 83 за барель.

Країни ОПЕК у червні домовилися про збільшення видобутку нафти у цілому на 1 мільйон барелів на добу, як і рекомендував комітет організації. Однак реальний ріст видобутку склав 600 тис барелів на добу.