Федеральна резервна система США оголосила про те, що почалося згортання антикризової програми викупу активів, яка була запроваджена на тлі пандемії коронавірусу у березні 2020 року. Про це йдеться у заяві ФРС.
Відповідно, у листопаді регулятор зменшить обсяги викупу казначейських облігацій та іпотечних паперів на 15 млрд доларів – зі 120 до 105 млрд доларів. Проте наступного місяця (у грудні) ФРС прискорить темпи скорочення програми до 90 млрд. доларів.
Як повідомляють ЗМІ, з весни минулого року по сьогодні загальна вартість паперів у розпорядженні ФРС зросла більш ніж удвічі – приблизно до 8 трлн доларів.
Крім того, ФРС США зберегла базову процентну ставку за федеральними кредитними коштами в діапазоні від 0% до 0,25% річних. Поки не настав час говорити про підвищення базової процентної ставки, заявив голова Федрезерва Джером Пауелл.
Підставами для таких рішень стало зниження зростання захворюваності на COVID-19 та відновлення економіки.
Нагадаємо, що у жовтні Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних. У НБУ запевнили, що це загальносвітова тенденція.
На думку експертів DT.UA, незважаючи на очевидні інфляційні ризики, регулятор вирішив не змінювати свою політику передбачуваності і це може мати негативні наслідки в майбутньому. Зростання цін на газ неминуче призведе до того, що частина виробників підвищуватиме ціни на свої товари, розігріваючи і далі інфляцію, яка на сьогодні суттєво перевищує мету НБУ у 5% +/- 1%.