UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США припиняють масштабне вливання грошей в економіку через пандемію

ФРС знижує обсяги викупу казначейських облігацій та іпотечних паперів.

Федеральна резервна система США оголосила про те, що почалося згортання антикризової програми викупу активів, яка була запроваджена на тлі пандемії коронавірусу у березні 2020 року. Про це йдеться у заяві ФРС.

Відповідно, у листопаді регулятор зменшить обсяги викупу казначейських облігацій та іпотечних паперів на 15 млрд доларів – зі 120 до 105 млрд доларів. Проте наступного місяця (у грудні) ФРС прискорить темпи скорочення програми до 90 млрд. доларів.

Як повідомляють ЗМІ, з весни минулого року по сьогодні загальна вартість паперів у розпорядженні ФРС зросла більш ніж удвічі – приблизно до 8 трлн доларів.

Крім того, ФРС США зберегла базову процентну ставку за федеральними кредитними коштами в діапазоні від 0% до 0,25% річних. Поки не настав час говорити про підвищення базової процентної ставки, заявив голова Федрезерва Джером Пауелл.

Підставами для таких рішень стало зниження зростання захворюваності на COVID-19 та відновлення економіки.

Читайте також: У Нідерландах розпочали програму з прискореного навчання медсестер після спалаху коронавірусу

Нагадаємо, що у жовтні Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних. У НБУ запевнили, що це загальносвітова тенденція.

На думку експертів DT.UA, незважаючи на очевидні інфляційні ризики, регулятор вирішив не змінювати свою політику передбачуваності і це може мати негативні наслідки в майбутньому. Зростання цін на газ неминуче призведе до того, що частина виробників підвищуватиме ціни на свої товари, розігріваючи і далі інфляцію, яка на сьогодні суттєво перевищує мету НБУ у 5% +/- 1%.