UA / RU
Підтримати ZN.ua

У СОТ висловлюють солідарність із Україною

Заяву підписали 50 зі 120 учасників конференції Світової організації торгівлі, яка зараз проходить у Женеві.

Понад 50 членів Світової організації торгівлі висловили солідарність з Україною та пообіцяли допомогу та підтримку, зокрема, у вирощуванні та експорті сільськогосподарських продуктів, а також у відновленні країни після війни.

Про це йдеться у спільній заяві, прийнятій на XII міністерській конференції СОТ, яка проходить у Женеві.

"Ми, міністри торгівлі/глави делегацій членів СОТ, зустрілися сьогодні в Женеві з нагоди 12-ї конференції міністрів СОТ, щоб підтвердити нашу повну підтримку та солідарність з народом України. Висловлюємо глибокий сум у зв'язку з величезними людськими втратами та глибокими стражданнями, Роблячи це, ми підтверджуємо нашу підтримку резолюцій Генеральної Асамблеї ООН від 2 березня 2022 року (A/RES/ES-11/1) та 24 березня 2022 року (A/RES/ES-11/2)", - сказано у заяві.

Зазначається, що війна також руйнує, зокрема на українську економіку та торгівлю. Знищення значної частини транспортної інфраструктури України, включаючи дороги, мости, порти та залізниці суттєво перешкоджає спроможності України виробляти, експортувати та імпортувати.

“Ми серйозно стурбовані наслідками цих руйнувань для України та світової торгівлі, зокрема щодо постачання на міжнародні ринки низки ключових товарів, вироблених Україною, включаючи сільськогосподарську продукцію, добрива, соняшникову олію та важливі мінерали. Ми також глибоко переймаємося численними повідомленнями про розкрадання зерна України. Ці дії суперечать принципам та цінностям СОТ", - йдеться у заяві.

Підписанти заяви наголосили на необхідності забезпечення того, щоб торговельні шляхи, особливо морські шляхи та порти, не були перекриті.

Читайте також: Путін має план світового голоду – Тімоті Снайдер

СОТ проводить велике засідання для вирішення проблем вакцин, нестачі продовольства. Голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала передбачила "ухабисту і скелясту" дорогу, коли в неділю відкрилося засідання найвищого рівня за останні 4-1,5 роки, на порядку денному якого стоять такі питання, як готовність до пандемії, відсутність продовольчої безпеки та перелов риби у Світовому океані.

У той час, коли деякі ставлять під сумнів актуальність СОТ, Генеральний директор Нгозі Оконджо-Івеала сподівається, що зустріч за участю понад 120 міністрів зі 164 країн-членів групи дозволить досягти прогресу в скороченні нерівності та забезпеченні справедливої та вільної торгівлі.

Оконджо-Івеала визнала, що торговий орган, що базується в Женеві, потребує реформування, однак вона висловила обережний оптимізм з приводу того, що хоча б з одного з головних завдань зустрічі, таких як рибальство або вакцини COVID, може бути досягнуто згоди.