UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія розповів про деталі запланованої податкової реформи

Покарання за несплату податків стане жорсткішим.

Фракція "Слуга народу" у першому кварталі 2022 року має намір подати велику реформу податкової системи. Згідно з запланованими нововведеннями, йтиметься про поділ компаній за групами ризиків, заявив глава фракції Давид Арахамія.

"У першому кварталі наступного року анонсуємо велику податкову реформу для бізнесу – його представники, гадаю, будуть задоволені", – сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами Арахамії, майбутній законопроект стимулюватиме підприємців сплачувати податки.

"Умовно, це така індульгенція. Якщо ти сплачуєш податки, то у тебе є "грінпас" і до тебе взагалі ніхто не має права підходити та перевіряти твій бізнес. Не сплачуєш податки – у тебе, відповідно, багато проблем, твій бізнес перевіряють. Таким чином, людина розуміє, що вона в "зеленій" зоні зі сприятливим кліматом, у "жовтій" з потенційним ризиком або в "червоній", тоді пощади не буде, і держава застосує до неї всілякі "каральні заходи", - розповів він.

Також у законопроекті передбачать санкції до органів контролю, якщо вони прийдуть перевіряти бізнеси з "зеленим паспортом".

Особливий статус можуть отримати звані сервісні напрямки, які працюють на туризм. За словами Арахамії, розвитку туризму приділять особливу увагу, щоб збільшити потік відпочивальників в Україну.

Також Арахамія спростувала заяву міністра фінансів Сергія Марченка про перевірку доходів фізосіб з 1995 року після закінчення податкової амністії.

"Це неможливо. Мені зрозуміло, чому міністр фінансів так каже: він відповідає за збори. Але, по-перше, це зробити практично неможливо. А по-друге, у нас категоричний протест проти цього всередині фракції. Скажу так – цього не буде", - Сказав Арахамія.

Читайте також: Єдиний податок у 2022 році: Розповідаємо, скільки доведеться платити

Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев анонсував реєстрацію до кінця 2021 року законопроекту про зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, а також запровадження податку на виведений капітал.