UA / RU
Підтримати ZN.ua

У російському уряді помітили "явні ознаки" кризи та падіння економіки

На думку заступника міністра економічного розвитку РФ та аналітиків, економіка Росії впадає у рецесію.

Економіка Російської Федерації подає "явні ознаки кризи", заявили в російському уряді, пише Bloomberg.

"Ситуація в економіці має явні ознаки кризи", - підкреслив заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Бєляков 16 березня. Він заявив, що економіка повинна знайти у собі ресурс для відновлення після посилення податкового тиску на бізнес. Це посилення Бєляков вважає невірним рішенням. "Нелогічно забирати гроші у компаній, а потім вимагати модернізувати виробництво", - сказав він. Він назвав фіскальний тиск у Росії надзвичайно високим - і для бізнесу, і для економіки в цілому.

Українська криза чинить тиск на економіку Росії, яка у 2013 році змогла зрости лише на 1,3% після зростання на 3,4% у 2012-му році. Президент РФ Володимир Путін назвав торішні показники і нинішні прогнози зростання на цей рік такими, що "не можуть нас задовольнити". Мінекономіки РФ прогнозує у середньому зростання 2,5% на рік до 2013 року.

Російська економіка зазнає рецесії у другому і третьому кварталі цього року, на думку економістів ВТБ-Капітал, оскільки внутрішній попит буде стримуватися загальною невпевненістю і податковим тиском. ВТБ-Капітал погіршив прогноз зростання ВВП Росії у 2014 році до 0% з 1,3%.

Російський рубль із початку року подешевшав до долара на 9,4%. Рубль опинився у списку найбільш слабких валют країн, поряд з аргентинським песо, казахським тенге і українською гривнею.

Інфляція у лютому зросла на 0,1 відсоткового пункту у порівнянні з січневим показником - до 6,2%. І, хоча Путін 12 березня назвав російську економіку стабільною, російські експерти погіршили свої прогнози зростання для Росії на цей рік. Вони і їхні західні колеги вказують, що ситуація в Україні посилює напругу у російській економіці. Однак ще до ескалації кризи в Україні у лютому заступник міністра економічного розвитку РФ Андрій Клепач повідомив, що відтік капіталу з країни за підсумками першого кварталу може становити $ 35 млрд. (більше половини обсягу за весь 2013 рік). Аналітики лондонської компанії Capital Economy називають цифру $ 70 млрд. !zn