UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії вперше за п'ять років влаштували перевірку "Газпрому" і чекають "цікавих результатів" ревізії

Рахункова палата вперше за останні п'ять років вирішила перевірити "Газпром". За словами глави відомства Сергія Степашина, результати ревізії обіцяють бути цікавими".

Рахункова палата Російської Федерації проводить перевірку 3. Про це у п'ятницю, 10 травня, заявив голова російського органу фінансового контролю Сергій Степашин.

"Вперше за п'ять років ми проводимо серйозну перевірку Газпрому...", - повідомив Степашин.

"Думаю, що підсумки перевірки будуть цікавими", - зазначив він.

"Багато хто каже про закритість цієї компанії, але я хочу особливо підкреслити, що "Газпром" повністю співпрацює з аудиторами Рахункової палати, надаючи всі необхідні документи", - сказав Степашин.

Степашин раніше вже повідомляв про плани Рахункової палати провести у 2013 році комплексну перевірку ВАТ "Газпром". "Вперше за останні 5 років ми якось "Газпром" не чіпали - запланували комплексну перевірку цієї організації (...), в цілому ефективність роботи компанії, непрофільні витрати, в тому числі питання труб, всього іншого", - сказав він 15 січня.

Перевірку "Газпрому" буде здійснювати аудитор Сергій Рябухін. Передбачається, що вона завершиться восени 2013 року, до листопада, підкреслив Степашин.

Перевірка цієї компанії ініційована безпосередньо самою Рахунковою палатою, ніхто відомству доручень про її проведення не давав, додав С.Степашин.

"За законом ми зобов'язані це робити. Тримали деяку паузу тому, що підписувалися міжнародні контракти. Тут теж не хочеться бути слоном у посудній лавці. Перевіряти перевіряй, та треба думати про країну свою, але при цьому така перевірка буде", - підкреслив голова Рахункової палати.

Планову перевірку іншої держкомпанії ПЕК - "Роснефть", повідомив Степашин, відомство запланувало на 2014 рік. "Роснефть" у нас на наступний рік. Планова перевірка", - сказав він.

Раніше Федеральна антимонопольна служба (ФАС) висловлювала невдоволення щодо механізмів тендерів щодо труб великого діаметру, що проводяться структурами "Газпрому".

На думку ФАС, процедури тендерів у нинішньому вигляді не передбачають конкуренцію між трубниками. Лоти під час тендерів "Газпрому" перевищують можливості трубних компаній з виробництва і постачання на адресу споживача. Тому трубники беруть участь через посередників, які акумулюють замовлення, збираючи його з усіх великих підприємств і вже потім постачаючи "Газпрому".

"Цінової конкуренції між трубниками зараз в принципі бути не може. Беруть участь 2-3 посередники, які не конкурують між собою, дуже часто - один "Північний європейський трубний проект" (трубний трейдер, контролюється братами Ротенбергами). У тендерах повинні брати участь, на наш погляд, виробники труб, а не посередники", - зазначали у ФАС.

Пізніше, президент РФ 3, відповідаючи на питання щодо закупівель "Газпромом" трубної продукції через посередників, маржа яких може досягати 30%, висловився за кримінальне покарання корупціонерів у "Газпромі".

"Ми все частіше і частіше чуємо претензії щодо того, як "Газпром" веде бізнес, що там якісь корупційні складові є. Напевно, є, але за це поліція повинна ловити і саджати. І я вважаю, що це було б дуже правильно. Я вже знаю про це і постійно доручення давав неодноразово правоохоронним органам. Накопають що-небудь - дай Бог, значить, когось посадять", - сказав він. !zn

Читайте також:

"Газпром" обурюється з приводу реверсних постачань газу Україною з Європи

У Росії задумалися над поділом "Газпрому" на дві компанії

Євросоюз хоче використовувати українські підземні сховища газу