UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії порушили справу проти "Газпрому"

Разом з компанією-постачальником труб "Газпром" підозрюється в укладенні угоди, яка поставила трубного трейдера в ексклюзивне положення на ринку, що, у свою чергу, призвело до обмеження конкуренції.

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) порушила справу проти 3 і його постачальника труб - ТОВ "Північний Європейський трубний проект" (контролюють брати Ротенберги). Про це заявив керівник ФАС Ігор Артем'єв, передають "Ведомости".

Справу порушено щодо обмеження конкуренції.

"Газпром" підозрюється в обмеженні доступу трубних компаній на ринок, нав'язуванні невигідних умов контрагентам. Перелік порушень може бути розширений, розповів начальник управління ФАС Максим Овчінніков.

Разом з постачальником труб "Газпром" підозрюється в укладенні угоди, яка поставила трубного трейдера Ротенбергів в ексклюзивне положення на ринку, що, у свою чергу, призвело до обмеження конкуренції, розповів Овчінніков.

ФАС третій рік розбирається з тим, як "Газпром" закуповує труби. Відомство не влаштовувало, що трубні компанії - ТМК, ЧТПЗ, ОМК, "Северсталь" - постачають монополії свою продукцію через трейдера, а не безпосередньо. ФАС підозрювала їх у змові. Але в середині березня служба оголосила підсумки розслідування, в результаті якого з'ясувала: тендери "Газпрому" організовані таким чином, що компанії не можуть брати в них участь самостійно. Справа в тому, що обсяги замовлень "Газпрому" перевищували технологічні можливості виробництва кожного учасника ринку окремо, йдеться у рішенні ФАС. "Практика організації "Газпромом" закупівель труб великого діаметру (ТВД) фактично усунула можливість виробників постачати продукцію безпосередньо, оминувши посередника, тим самим обмежила їхні можливості активно конкурувати між собою", - наголошувала служба.

Як пише ЕП з посиланням на дані "Ведомостей" український олігарх Дмитро Фірташ уклав з російським бізнесменом Аркадієм Ротенбергом, одним з найбільших підрядників "Газпрому", договір про співпрацю в області хімії, який, зокрема, передбачає спільну купівлю підприємств і в Росії, і в Україні.

За словами бізнесменів з оточення Фірташа в Україні Ротенберг буде отримувати до 50% в кожному активі, який купується спільно з Фірташем. !zn