UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії розповіли, чим небезпечне зміцнення рубля

Через зміцнення рубля скорочуються надходження до держбюджету.

Російські експерти вважають, що поточне зміцнення рубля негативно позначиться на економіці країни-агресора. Страждають експортери та держбюджет, на черзі імпортери продукції, які напружилися і не знають, що робити. Про це пишуть росЗМІ.

По-перше, втрачають експортери. Чим вищий курс національної валюти, тим нижчі доходи від продажу. «При переведенні експортної виручки в рублі краще отримати 100 руб за 1 долар ніж, наприклад, 75. Зрозуміло, що в умовах відкритої здорової економіки потрібно дотримуватися балансу, тому що в той же час краще купувати іноземний товар за 30 рублів за долар, ніж платити 75 руб за цей же долар», - каже аналітик ФГ "Фінам" Андрій Маслов. По-друге, втрачає бюджет. Чим нижчі доходи, тим нижча база оподаткування у підприємств, що знижує надходження до бюджету.

По-третє, це може призвести до подальшого обвалу імпорту, зростання цін і зниження конкурентоспроможності країни. Вже можна говорити про «голландську хворобу». "Голландська хвороба" характеризується різким зміцненням національної валюти через значне зростання експорту товарів однієї домінуючої сфери. В результаті це призводить до відставання високотехнологічних галузей та подорожчання товарів у довгостроковій перспективі", - вважає професор РЕУ імені Плеханова Денис Домащенко.

Читайте також: Курс долара в обмінниках та на міжбанку: валюта продовжує дорожчати

Раніше повідомлялося, що в Мінекономіки Росії занепокоїлися і вважають, що зміцнення рубля вже досягло межі. «За нашими оцінками, зараз зміцнення рубля перебуває на пікових рівнях. Імпорт, потоки капіталу адаптуватимуться до нових умов. Важливу роль у цих процесах має відігравати подальше зниження ключової ставки Банком Росії», - сказали у відомстві.