UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії готуються до скорочення видобутку нафти та запровадження ЄС "стелі" цін

Очікується, що видобуток упаде у II кварталі на 10%.

Видобуток нафти в Росії може впасти у другому кварталі на 10% через санкційні обмеження — до 9,9 мільйона барелів на добу. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на своїх експертів.

"Ми очікуємо падіння нафтовидобутку в Росії у другому кварталі 2022 року на 10% квартал до кварталу, до 9,9 мільйона барелів на добу (з 11 мільйонів барелів на добу в березні). Такий же рівень ми закладаємо і на третій квартал 2022 року, потім для четвертого кварталу 2022 року наша оцінка підвищується на 5%. Є ризик, що цей прогноз надмірно оптимістичний", - прогнозує експерт з фондового ринку "БКС Світ інвестицій" Євген Миронюк.

Проте експерт підкреслив, що точний прогноз дати неможливо через крайню невизначеність відносно санкцій, зокрема ймовірність вторинних санкцій до покупців російської нафти.

У росЗМІ вважають, що ЄС може встановити верхню межу цін на купівлю російської нафти, щоб обмежити доходи Росії.

"Реалістичність заходу щодо введення "стелі" цін під час постачання європейським споживачам можна оцінювати лише з урахуванням готовності застосовувати вторинні санкції до Китаю та Індії. Саме ці країни потенційно можуть стати основними покупцями російської нафти у разі радикальної відмови від покупки російської нафти в Європі. Проте малоймовірно, що практична реалізація масштабних вторинних санкцій можлива", - вважає експерт.

За його словами, щодо ризиків для російських поставок при ембарго, то знаходження нових ринків збуту для Росії — питання часу. У цей час дисконти на російську нафту Urals щодо Brent можуть досягати рекордів.

Читайте також: У Держдумі РФ порахували кількість санкцій і пофантазували про їхню альтернативу від Байдена

Раніше повідомлялося, що план Єврокомісії на випадок зупинення постачання російського газу містить енергозбереження та зобов'язання ділитися ресурсом один з одним.

Bloomberg, посилаючись на проект зовнішньої енергетичної стратегії ЄС, повідомляв, що   Євросоюз планує активізувати співпрацю з африканськими країнами   із метою скоротити свою залежність від російського газу на дві третини до кінця 2022 року.

Польща готує пропозиції щодо запровадження в ЄС податку на російські енергоносії.   Це пришвидшить процес зменшення залежності від РФ.