UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії чергова авіакатастрофа: зазнав аварії літак моделі 1947 року

Цей ветеран авіагалузі встиг збільшити кількість авіакатастроф і на території України.

У Росії друга авіапригода за два дні, цього разу в Ненецькому автономному окрузі зазнав аварії літак АН-2. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Спочатку інцидент кваліфікували як "жорстку посадку". Проте вже незабаром про подію стали писати, як про "аварію" літака.

Причиною катастрофи, як і у випадку від 8 січня, знову називається таке метрологічне явище, як зима. Зокрема – зледеніння літака.

Загинули 2 особи з 12, які перебували на борту.

Нагадаємо, 8 січня стало відомо, що в російській Пєрмі під час зльоту застряг літак авіакомпанії «Перемога», просто на зльотній смузі. Аеропорт довелося тимчасово закрити для прийому та відправлення рейсів.

Щодо літака АН-2, який зазнав аварії 9 січня, то цей літальний апарат занесений до Книги рекордів Гіннесса як єдиний у світі літак, який випускається та експлуатується вже понад 70 років.

За даними порталу Aviation Safety Network, станом на лютий 2022 року було втрачено 784 літаки Ан-2 різних модифікацій. Загалом у цих авіакатастрофах загинули понад 800 людей.

Цей ветеран авіагалузі встиг збільшити кількість авіакатастроф і на території України. Зокрема :

03.08.2010 Крим, Кукушкіне Під час аварійної посадки на брудну дорогу підломилося шасі.
30.03.2011 Діброва, Житомирська область При посадці перекинувся і спалахнув.
03.09.2011 Село Костюківка Вінницької області Під час зльоту після дозаправки зачепився шасі за верхівку дерева, врізався в землю і вибухнув. 60-річний пілот загинув на місці.
23.04.2012 Ямпільський район, Сумська область Перекинувся під час зльоту, впав і загорівся двигун. Пожежа загашена екіпажем до прибуття пожежників. Жертв немає.
07.02.2013 Чуднівський район, Житомирська область Попередня причина - при проходженні туману пілот втратив орієнтацію і допустив зіткнення літака із землею. Жертв немає.
21.07.2013 Крим, Красноперекопський район Зазнав аварії під час проведення сільськогосподарських робіт.
10.10.2013 Волинська область, між селами Стовбухівка та Столін Перевозив вантаж контрабандних цигарок із Білорусії. Зазнав катастрофи під час заходу на посадку на недіючу злітно-посадкову смугу без загоряння. В результаті загинули 2 людей.
25.04.2014 Краматорськ Згорів на стоянці внаслідок пожежі іншого повітряного судна, вертольота Мі-8.
17.07.2014 Весела Тарасівка, Луганська область Законсервований Ан-2 із нанесеними позначеннями ЛНР було знищено вогнем української бронетехніки на аеродромі.
??.09.2014 Аеропорт Луганська, Луганська область Ан-2 «Луганські авіалінії» було знищено під час бойових дій, точний час знищення літака невідомий.
??.??.2014 Аеропорт Луганська, Луганська область Літак було знищено під час бойових дій в аеропорту Луганська влітку 2014 року.
26.03.2015 Волинська область Пілот літака "Ан-2" (здійснював несанкціонований політ), опустивши літак до небезпечної висоти, зачепив дах житлового будинку, внаслідок чого літак упав на дорогу в селі та спалахнув. Пілот та пасажир загинули.
07.06.2019 Київ Літак здійснив аварійну посадку в озеро, екіпаж госпіталізований.
23.06.2019 Село Млини, Лохвицького району, Полтавської області Літак упав і спалахнув. Два пілоти змогли самостійно евакуюватися
09.12.2020 Село Золота Слобода, Козівського району, Тернопільської області Літак упав, від удару розбилася кабіна та відірвався мотор. Пілот загинув.

Щоправда, в Україні примудрилися модернізувати цей літальний апарат і навіть встановити на ньому світовий рекорд граничної для такого типу машин швидкості.

Нагадаємо також, що після вторгнення РФ в Україну більшу частину цивільного флоту Росії фактично вкрали у іноземних лізингодавців, а тому вона не проходить належного обслуговування і запускається в небо без сертифікатів льотної придатності .

Після цього у Росії також почалися проблеми з пілотами. Щоб уникнути масових скорочень з урахуванням «надзвичайних обставин, що впливають на фінансово-господарську діяльність авіакомпанії» (а просто санкцій),   в РФ почали відправляти в простій пілотів.

Більше того, багатьох   цивільних пілотів призвали на війну в Україну. Відомі випадки, коли членів екіпажів військкоми навіть знімали з рейсів, залишаючи пасажирів у повній розгубленості.

А російська державна корпорація з організації повітряного руху проводить масове скорочення диспетчерів та урізання витрат на персонал.