UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ заявляють, що готові до конкуренції з ОПЕК

Саудівська Аравія знову випередила Росію за обсягами видобутку нафти.

РФ не боїться конкуренції з ОПЕК

Нафтові компанії Росії готові до конкуренції з країнами ОПЕК при їх рішенні про перерозподіл обсягів видобутку або при їх збільшенні всередині організації, заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

За його словами, та квота, яка зараз встановлена з видобутку країнами ОПЕК в 30 мільйонів барелів на добу, державами, які входять в організацію, вибирається у повному обсязі.

"Відповідно при збільшенні однієї з країн своєї квоти, якщо ОПЕК збирається зберігати цю квоту, повинні бути перерозподілені обсяги видобутку всередині ОПЕК і від цього теж буде багато залежати, чи ОПЕК робитиме перебалансування у себе всередині, або це будуть додаткові обсяги. Тут багато невідомого, але в цілому ми до цього готові, і наші нафтові компанії готові до цієї конкуренції", - заявив він в ефірі телеканалу "Росія-24".

Саудівська Аравія знову випередила РФ

Саудівська Аравія в серпні знову обігнала Росію за обсягами видобутку нафти, виробляючи в середньому 10,362 мільйона барелів на добу, свідчать дані Росстата.

Росія при цьому в серпні добувала 10,332 мільйона барелів на добу. У попередньому місяці, липні, РФ також посіла друге місце, добуваючи 10,317 мільйона барелів на добу проти 10,332 мільйона барелів на добу в Саудівській Аравії.

Як писало агентство Bloomberg, Саудівська Аравія почала нафтову "війну" з Росією. Ер-Ріяд, як кажуть європейські нафтотрейдери, запропонував Польщі свою сиру нафту за ціною, нижчою, ніж з Росії.

В цілому країни ОПЕК у серпні добували 31,544 мільйона барелів на добу, з них Ірак - 4,062 мільйона барелів на добу. У липні картель здобував 31,531 мільйона барелів на добу, з них на частку Іраку доводилося 4,148 мільйона барелів.

За даними Росстату, експорт нафти з Росії в січні-серпні 2015 року збільшився на 7,2% порівняно з аналогічним періодом 2014 року - до 160 мільйонів тонн. Питома вага експорту нафти в загальному обсязі російського експорту в січні-серпні склав 26,9%, в експорті паливно-енергетичних товарів - 41,4% (у січні-серпні 2014 року відповідно 32% і 44,8%).

ОПЕК обговорить видобуток нафти на плановій нараді 4 грудня. Незважаючи на заклики Венесуели та інших бідних країн картелю, більш багаті його учасники не хочуть знижувати видобуток без участі великих виробників нафти, що не входять в організацію, щоб не втратити частку світового ринку. Росія та інші країни не висловлюють наміри співпрацювати з ОПЕК заради підвищення світових цін.

На початку жовтня генеральний секретар ОПЕК Абдалла аль-Бадрі сказав, що ціни на нафту незабаром почнуть відновлюватися. "Ми бачимо світло в кінці тунелю", - зазначив він.