UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ ще не вирішили, чи будуть просити МВФ про припинення кредитування України

В Мінфіні РФ заявили, що Москва зацікавлена в економічному зростанні позичальника, тобто України.



Російська Федерація буде приймати рішення з приводу звернення до МВФ з проханням заблокувати програму допомоги Україні тільки після консультацій з Фондом. У Москві стверджують, що РФ як кредитор зацікавлена в економічному зростанні позичальника.

"На сьогоднішній день такого рішення немає. Для того, щоб йти по цьому шляху, необхідно провести попередні консультації і зрозуміти, в якій мірі рада директорів буде готова підтримати таку ініціативу. Для суверена не прийнято йти маршрутом, який свідомо не приносить позитивний результат. Якщо ми зрозуміємо, що позитивного результату не буде, я не думаю, що є сенс наполягати на тому, щоб програма фонду була припинена", - заявив представникам ЗМІ журналістам заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак.

У той же час він підкреслив, що врешті-решт проблемою будь-якого кредитора є зацікавленість в економічному зростанні свого позичальника.

"Без зростання кредити не повертаються. Ми в якійсь мірі з нашими боржниками йдемо в одній упряжці. Нам вигідно, щоб вони розвивалися, тільки в цьому випадку можна розраховувати в кінцевому підсумку на повернення кредиту", - зазначив він.

Нагадаємо, 18 грудня повідомлялося, що Україна почала підготовку до суду з РФ щодо "боргу Януковича".

Раніше в п'ятницю прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про те, що Україна ввела мораторій на виплату "боргу Януковича" і готова до судового спору з РФ, якщо та знову відмовиться від запропонованих Києвом умов реструктуризації та вирішить звернутися до суду.

Напередодні Мінфін України в офіційній заяві підкреслив, що незважаючи на рішення МВФ про "суверенну" статус $ 3 млрд боргу України перед Росією, Київ не може виплатити його у строк, не порушивши при цьому свої зобов'язання перед МВФ, а також перед іншими приватними кредиторами, які погодилися на реструктуризацію.

Читайте також: Голову МВФ Лагард будуть судити у Франції за підозрою в розтраті 400 млн євро

Разом з тим, Україна, як і протягом всього часу, готова на сумлінне проведення переговорів з РФ для досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації боргу.

Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.