Виплати за державним боргом в 2019 році зменшують можливості для збільшення соціально-економічних витрат. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, пише liga.net з посиланням на прес-службу відомства.
Він розповів, що Рахункова палата після експертизи проекту закону про держбюджет на 2019 рік затвердила і направила у Верховну Раду відповідні висновки та пропозиції.
"Понад 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення і обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. А отже - зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитячих садків та взагалі розвитку інфраструктури", - заявив Пацкан.
Проте голова Рахункової палати зазначив, що в проекті бюджету на наступний рік не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн.
Раніше у Нацбанку порахували, що протягом найближчих двох років Україна повинна виплатити кредиторам $ 10 млрд в рамках погашення державного боргу.
Світовий банк поліпшив прогноз щодо рівня державного та гарантованого державою боргу України в 2018 році до 75,1% ВВП з 85,1%, в 2019 року до 73,5% до 78,9% ВВП, в 2020-му до 68,4% з 73,4% ВВП.
Докладно щодо державного боргу та його погашення читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Фіскальні дисбаланси та виклики для бюджетно-боргової політики України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".