UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді вирішили повернутися до ідеї запровадження 10% валютного збору

У Раді знову заговорили про законопроект про введення 10%-го збору в пенсійний фонд при обміні готівкової валюти.

3 ведеться робота з підготовки законопроекту про оподаткування валютообмінних операцій, пов'язаних із готівковою валютою.

Про це повідомило джерело РБК в апараті парламенту.

За його інформацією, дану норму пропонується ввести з 1 січня 2014 року, щоб дати можливість населенню до кінця 2013 року не платити збір до Пенсійного Фонду. Надалі будуть звільнені від сплати збору все валютообмінні операції, пов'язані з погашенням та виплатою відсотків за банківськими депозитами, а також приватні валютні перекази фізичних осіб. Також не буде утримуватися податок з валюти, при погашенні валютних кредитів фізосіб.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко не здивований появою такого документа в стінах Ради, бо, на його думку, операції з купівлі-продажу готівкової валюти повинні обов'язково оподатковуватися.

При цьому він нагадує, що в парламенті вже знаходиться законопроект, що пропонує уставити збір до ПФ при проведенні операцій з безготівковою валютою у розмірі 1%.

"Податок має бути обов'язково. Це пов'язано, насамперед, з тим, щоб зменшити частку доларизації економіки України і найголовніше - зменшити "тіньову економіку", яка активно використовує готівкову валюту для своїх незаконних операцій",-переконаний експерт.

У той же час, за його словами, 10%-й податок є компромісним рішенням, оскільки в минулому році влада пропонувала аналогічний збір у розмірі 15%.

При цьому Олександр Охріменко констатує, що новація не зачепить українців. Він пояснює це тим, що від сплати податку будуть звільнені операції фізосіб за банківськими валютними депозитами і операції з перерахування приватних переказів з-за кордону і за кордон.

"І знову ж це не торкнеться безготівкових валютних платежів фізосіб. Податок фактично будуть платити тільки ті особи, які користуються готівковою валютою, тому що саме готівкова валюта несе найбільшу загрозу для економіки України. Оскільки вона задіюється для сумнівних операцій на тіньовому валютному ринку", - говорить аналітик.

При цьому він вважає логічним надання українцям перехідного періоду до 1 січня 2014 року, коли вони можуть здійснити валютообмінні операції без сплати податку. !zn