UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді хочуть перейменувати офшори на КІКи

КІК – це "контрольована іноземна компанія", пояснив Кононенко і запевнив у бажанні Ради боротися з політичною корупцією.

Робоча група на чолі з керівником податкового комітету парламенту Ніною Южаніною найближчим часом подасть до Верховної Ради законопроекти щодо врегулювання питань діяльності офшорів і деофшоризації, повідомив перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко.

"Ключове питання цих законопроектів - це визначення терміна, який вже існує у багатьох країнах світу, це так званий КІК (контрольована іноземна компанія). А також врегулювання питання щодо володіння громадянами України такою компанією", - сказав він на засіданні погоджувальної ради парламенту.

Він також повідомив, що фракція "Блок Петра Порошенко" підтримає створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, якщо вона буде займатися питаннями політичної корупції.

"Що стосується тимчасової слідчої комісії, позиція нашої фракції: ми готові підтримати створення комісії щодо політичної корупції. Питання не в тому, хто і чим володіє за кордоном, а питання в тому, яким чином ці кошти витрачаються, чи сплачені податки з цих грошей у країні. І в два рази більша проблема, якщо податки не платить політик або використовує ці кошти, з яких не сплачені податки, на політичну діяльність або корупційну діяльність", - сказав він.

Читайте також: Парламентська опозиція вимагає створити ТСК щодо офшорів оточення Порошенка

Як писав у своїй статті для ZN.UA Сергій Кораблін, на початку травня "панамське досьє" поповнилося новою значною порцією інформації. Найбільш гостро на публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальне виробництво в США, спецкомісія Європарламенту, плани боротьби з офшорами Мінфіну Німеччини та великої п'ятірки ЄС. "Претензії у нас, як і за кордоном, адресуються здебільшого політикам. Справа в тому, що бізнес, на відміну від них, присягу на вірність своєму народу не складав. Тому його судять за дотримання не моральних норм, а юридичних. А вони офшорів не забороняють. Ні в Україні, ні за її межами", - зазначає автор матеріалу.