UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Приватбанка частка непрацюючих кредитів становить 84,5% — голова наглядової ради

Приватбанк завжди буде шукати взаємоприйнятні рішення для своїх клієнтів, але Приватбанк ніколи не стане Дідом Морозом.

"У Приватбанка частка непрацюючих кредитів становить 84,5%, і ми розуміємо, що вирішити цю проблему наявним інструментарієм неможливо. Ми проводили багато консультацій та аналітичної роботи, прораховували варіанти і витрати, у тому числі на роботу колекторів. Запропонована програма реструктуризації - не поступка сотням тисяч клієнтів, а чіткий прорахунок економічно виправданого алгоритму роботи фінансової установи, виходячи з оцінки фінансового стану позичальника та перспектив юридичної роботи із заборгованістю", - про це в коментарі для DT.UA сказав голова наглядової ради Приватбанку Енгін Акчакоча.

За його словами, мова більшою мірою йде про проблеми штрафів і пені, що накопичилися, обсяг яких багаторазово перевищує суму самих кредитів і нарахованих відсотків. Це кошти, які неможливо стягнути з позичальника через його фінансовий стан або відсутність застав. Наявність таких зобов'язань лише спотворює реальний фінансовий стан банку.

"Я б дуже стримано говорив про економічний ефект запропонованої програми: коли вона буде імплементована, Приватбанк зменшить портфель проблемних роздрібних кредитів на 10%. Для нас важливішими є створення якісно нових методик і практик, напрацювання практичного досвіду роботи з токсичними клієнтами, що називається, "в польових умовах", і, нарешті, нам важливий зворотний зв'язок з боку інших банків, насамперед державних. Ми даємо їм сигнал: немає нерозв'язних проблем, якщо ці проблеми розглядаються належним чином і адекватно, - зазначає співрозмовник. - Приватбанк завжди буде шукати взаємоприйнятні рішення для своїх клієнтів, але Приватбанк ніколи не стане Дідом Морозом. Нас чекає копітка робота - моніторинг ходу реалізації програми реструктуризації, ретельне відпрацювання методик і технологій, злагоджена робота всіх служб великого професійного колективу Приватбанку".

Детальніше про реструктуризацію кредитів Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Зрозуміти і простити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".