UA / RU
Підтримати ZN.ua

У першому кварталі всі держбанки України показали прибуток

Фінустанови заробили 3,2 мільярди гривень.

Сукупний дохід державних банків України за підсумками першого кварталу 2021 року склав 3,2 млрд грн.

Все держбанки країни продемонстрували прибуток, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Найбільш прибутковим серед банків державного сектора виявився Приватбанк. Він отримав 2,4 млрд грн прибутку, що склало 21,8% від прибутку всієї банківської системи.

"У першому кварталі поточного року відновилося зростання кредитного портфеля клієнтів банків державного сектора", зазначили у відомстві.

Так, в порівнянні з початком січня 2020 він кредитний портфель виріс на 3,5% або на 7,6 млрд грн. Росли кредитні портфелі юридичних і фізичних осіб. У цифрах це зростання склало 3,0%, або на 4,9 млрд грн для юридичних осіб і 4,9%, або на 2,7 млрд грн для фізичних.

Читайте також: Верховна Рада скасувала мораторій на санкції за кредитами для українців із території ООС

Спостерігалося незначне скорочення обсягу коштів фізичних осіб, зазначили в Мінфіні. На 0,67%, або на 2,8 млрд грн на тлі зростання коштів юридичних осіб на 0,5%, або на 1,5 млрд грн відповідно.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону №4546 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку і задоволення вимог кредиторів цих банків".

"Метою законопроєкту є ефективне проведення заходів щодо виведення банку з ринку, шляхом удосконалення механізмів збереження активів банку, запобігання втрати майна банку, задоволення якомога більшої кількості кредиторів банків, виводяться з ринку", - говориться в пояснювальній записці.

Також повідомлялося, що Національний банк аналізує на скільки можливо відмовитися від активного рефінансування банків. Про те повідомив заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв'ю виданню FinClub.

Він зазначив, що Нацбанк ввів інструмент довгострокового рефінансування банків навесні 2020 року для підтримки ліквідності банків через невизначеність, пов'язану з пандемією COVID-19.