При оформленні пенсії дуже важливим є страховий стаж. До нього входять не лише періоди, коли громадянин офіційно працював і, відповідно, із його зарплати робилися відрахуванням до Пенсійного фонду. Але також і періоди навчання у вищих та спеціальних навчальних закладах, коледжах, на навчальних курсах, в аспірантурі, докторантурі та ординатурі. Про це нагадали у Пенсійному фонді України.
Як уточнили в ПФ, навчання на очній формі до 1 січня 2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу), якщо воно підтверджується документами, входить до страхового стажу.
Починаючи з 1 січня 2004 року, страховий стаж обчислюється за даними у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного страхування. Періоди навчання підтверджуються дипломами, свідоцтвами, довідками та іншими документами, виданими на підставі архівних даних, що містять інформацію про навчання.
Нагадаємо, що у 2022 році, щоб піти на заслужений відпочинок у 60 років, страховий стаж має становити не менше 29 років, у 63 роки – від 19 до 29 років, у 65 років – від 15 до 19 років.
Раніше повідомлялося, що із січня поточного року середня пенсія судді збільшилася на 22,8 тис. грн. – з 67,9 тис. до 90,8 тис. грн. Проте для громадян, які отримують пенсії за віком, виплати зросли протягом року на 406 грн – з 3538 до 3 944 грн.
Мінсоцполітики розробило проект постанови Кабміну про перерахунок пенсійних виплат деяким категоріям. При цьому пенсії буде перераховано, починаючи з 1 серпня 2021 року.
В Україні цього року планується підвищення рівня пенсійного забезпечення для громадян, яке відбуватиметься поетапно. Докладніше читайте у новині за посиланням.