UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Нової пошти" впала кількість посилок, але збільшилися доходи: підсумки роботи за час війни

Компанія прозвітувала за 2022 рік.

Протягом 2022 року "Нова пошта" доставила 315 млн посилок, включаючи 2,6 млн тонн вантажів. У порівнянні з 2021 роком це на 15% менше. Такі дані розповсюдила пресслужба компанії, повідомляє finance.ua.

Розмір прибутку за 2022рік у компанії не повідомляють. Але про те, що він зріс, свідить сума податків за 2022 рік. Вона збільшилась на 700 млн грн порівняно з 2021 роком.

Читайте також: Нова пошта відчутно підвищує тарифи з 1 січня

Загалом група компаній "Нова пошта" перерахувала до бюджетів країни 7,1 мільярда гривень податків та зборів.

Серед основних тенденцій року в компанії відзначають збільшення онлайн замовлень: українці купляли зоотовари, товари для дачі та саду, товари для туризму, спорттовари.

У рази зросла кількість посилок за кордон.

За 2022 рік "Нова пошта Глобал" доставила 5,6 млн міжнародних посилок, при цьому кількість відправок за кордон від фізичних осіб збільшилась у 9 разів.

Читайте також: У "Нової пошти" виникли проблеми з відправкою посилок в ЄС через обмеження Польщі на українську продукцію

Найбільше посилок було доставлено у Польщу та Німеччину, адже саме в цих країнах опинилося більш як 4 млн українців. Як і у мирні часи, українці найчастіше відправляють одяг і взуття, товари для дому, техніку та електроніку, товари для краси й здоров’я, інструменти та автотовари.

Крім ого, як повідомляють в компанії, гуманітарної допомоги, доставку якої сплатила сама Нова пошта, за 2022 рік було доставлено 22 073 тонн. На деокуповані території було доставлено 420 539 посилок. З них 4027 посилок, або 49,8 тонни — посилки з допомогою від українців, також доставлені коштом "Нової пошти".

388 млн грн компанія інвестувала на закупівлю амуніції, дронів, генераторів та іншого устаткування для ЗСУ, на донати фондам, закупівлю обладнання для госпіталів та реабілітаційних центрів.

Окрім того, Нова пошта продовжила інвестувати кошти у власну інфраструктуру та відкрила 1000 нових відділень. Найбільше їх відкрито у Київській, Львівській, Одеській і Вінницькій областях. Попри усі складнощі, нові відділення запрацювали й у прифронтових містах: Ізюмі, Старому Салтові, Харкові, Святогірську, Лимані тощо.