На тлі зниження маржинальності банківського сектора в Україні ряд кредитно-фінансових установ демонструє нежиттєздатну бізнес-модель. Про це заявила перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова під час конференції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, пише liga.net.
Мова йде про банки з числа середніх і невеликих.
"Сьогодні ми бачимо 15-18 банків, бізнес-моделі яких вважаємо нежиттєздатними", - сказала Рожкова.
За її словами, зниження маржинального прибутку в банківському секторі є загальносвітовою тенденцією. Цьому є ряд причин: зниження ставок, розвиток фінансових технологій, які потроху "відкушують" банківські доходи, підвищення вимог до розкриття інформації, що збільшують витрати та інше. Як реагують банки у всьому світі - намагаються скорочувати мережу, аутсорсить деякі послуги, об'єднуватися з фінтехкомпаніями і т. п.
"На жаль, в Україні ми цього не бачимо. Наші банки живуть за принципом "хочу все своє", особливо невеликі: всі вони хочуть свій процесинг, свій інтернет-банкінг, і все своє", - пояснила Рожкова.
Повідомлялося, що на 1 жовтня 2018 року в Україні налічувалося 8 тис 760 банківських відділень. Тоді як на 1 липня їх кількість було 9 тис. 128, а на 1 квітня - 9 тис. 440 відділень. Тобто за півроку закрилося 680 відділень.