UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НБУ розповіли, чому курс гривні зміцнюється

На міжбанківському ринку зростає пропозиція валюти при зниженні попиту на неї.

Ситуація на валютному ринку України залишається сприятливою, заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій. Про це він сказав під час зустрічі з директором міжнародного офісу (регіон Європи і Євразії) Держказначейства США Лією Бузис, повідомляє прес-служба НБУ на сторінці регулятора Facebook.

"Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких ... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї ", - йдеться в повідомленні.

Голова НБУ також зазначив, що високою є пропозиція валюти з боку експортерів завдяки збереженню високих цін на метали, руди, зернові.

Таким чином, при наявності надлишкової пропозиції валюти, Національний банк зміг здійснити чисту купівлю валюти на $ 1,2 млрд з початку року і поповнити міжнародні резерви без тиску на курс гривні.

Зазначимо, Міністерство фінансів і Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) очікують, що в 2019 році середня вартість долара сягне позначки у 30,5 гривень. Такі дані містяться у квітневому консенсус-прогнозі МЕРТ і проекті бюджетної декларації на 2019-2021 роки, розробленій Кабінетом міністрів України.

Згідно з аналітичним оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, цьогоріч гривня взяла курс на зміцнення із самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.

Однак курс гривні за останні два місяця залишався в дуже вузькому діапазоні, і так і не зміг подолати позначку в 26 гривень і спуститися нижче - до значень в 25 грн/долар. Але травневий період буде більш позитивним для нацвалюти. Цьому сприятимуть початок посівної кампанії та поліпшення зовнішньоекономічних показників України.

Детальніше про інші фактори, які можуть сприяти зміцненню нацвалюти, читайте в матеріалі Максима Пархоменка "Гривня: курс на зміцнення!".