Національний банк України пояснили, чому населення не відчуває зниження цін, незважаючи на зміцнення курсу гривні. Про це НБУ повідомив на своїй сторінці в Facebook.
"Це має багато пояснень. Частково - інерційність у встановленні цін. Частково - низька конкуренція на окремих ринках, яка дозволяє бізнесу тримати ціни високими навіть в умовах зниження собівартості", - йдеться в повідомленні.
Також на даний парадокс впливають інші фактори, від яких залежить собівартість продукції, а також підвищення заробітних плат. Відомо, що впливає і збільшення попиту внаслідок зростання доходів населення України.
Нагадаємо, що нижче 24,5 грн/долар курс долара не опускався із січня 2016 року, нижче 27 гривень за євро курс євро востаннє опускався взимку того ж року.
У регуляторі основним драйвером зміцнення національної валюти називали приплив іноземних інвестицій у гривневі ОВДП. За даними НБУ, тижнем раніше нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на 1,06 млрд грн, зокрема гривневих – на 1,05 млрд грн; інвестиції з України не виводили.
Середній курс долара в проєкті держбюджету на 2020 рік не закладено, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 грн/долар.
Бізнес під час планування бюджету на наступний рік закладає вартість валюти на рівні 28 грн/долар, повідомляється в дослідженні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) "Глобальний огляд економіки України".