UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НБУ підтвердили інфляційні очікування на рівні 12% до кінця року

У Нацбанку вважаю уповільнення темпів знецінення гривні в січні-березні короткостроковим явищем.

Національний банк України підтверджує свій прогноз споживчої інфляції на рівні 12% у 2016 році і 8% – у 2017, незважаючи на зниження її темпів у першому кварталі поточного року.

"Більшість факторів, які сприяли стрімкому уповільнення інфляції у січні-березні 2016 року, мають короткостроковий характер, їх вплив буде нівельовано у наступних періодах. Також повернення показника інфляції до цільових значень буде підтримане зростанням цін на світових товарних ринках", – йдеться у звіті НБУ, опублікованому ввечері в понеділок, 25 квітня.

У Нацбанку нагадали, що прогнозована інфляція відповідає цілям його монетарної політики.

Також НБУ очікує зростання української економіки в 2016 році на 1,1%.

У Нацбанку уточили, що зазначені прогнози передбачені базовим сценарієм, який є найбільш імовірним. В його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не буде погіршуватися, співпраця з МВФ продовжиться, ціни на світових товарних ринках будуть рости протягом прогнозного горизонту.

Читайте також: Український бізнес прогозуэ інфляцію у 2016 році понад 20%

Нагадаємо, що інфляція в Україні за підсумками 2015 року склала 43,3%. Найбільше зростання цін було зафіксоване на початку року - 3,1% у січні, 5,3% в лютому, 10,8% в березні і 14,0% квітні. У середині року спостерігалася сезонна дефляція, а восени ціни зростали приблизно 2% щомісяця.

Уряд заклав у держбюджет на 2016 рік інфляцію в розмірі 12%. Однак, як писав екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило для ZN.UA, "прогнозами НБУ і Мінфіну не довіряє ніхто, навіть вони самі. Ключовим загальноприйнятим індикатором довіри до політики органів влади виступає відмінність між проголошеними ними цілями (або прогнозами) та очікуваннями. На жаль, на початку 2016 р. ми мали надзвичайно невтішну ситуацію. При прогнозованих владою на 2016 р. курсі національної валюти на рівні близько 24 грн за долар США й інфляції у 12% очікування бізнесу, експертів і населення були значно гіршими".