UA / RU
Підтримати ZN.ua

У нас достатньо, можемо поділитися: міністр агрополітики про передачу зерна Сомалі та Ефіопії

Україна надасть обом цим країнам по 25 тисяч тонн зерна пшениці як гуманітарну допомогу.

50 тисяч тонн зерна пшениці, які Україна передасть Сомалі та Ефіопії як гуманітарну допомогу, є дуже важливими для цих країн. Наявної в Україні пшениці вистачить і для власних потреб, і для допомоги їм. Таку заяву під час пресконференції за підсумками зустрічі Ради міністрів ЄС із сільського господарства та рибальства, яка відбулась у Брюсселі, зробив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє «Укрінформ».

«В Україні достатньо пшениці для того, щоб забезпечити внутрішні потреби. Вона зараз найдешевша у світі тут, у середині країни. У нас у запасі понад 20 мільйонів тонн, з яких експортувати треба більше 70%», – сказав Сольський.

Читайте також: США мають намір закупити в Україні близько 150 тисяч тонн зерна для надання продовольчої допомоги

Він також повідомив, що цьогорічний урожай зернових та олійних культур в Україні становитиме орієнтовно 65-67 млн тонн. Торік цей показник сягнув 108 млн тонн, але він був рекордним за всю історію України. До того ж збирали урожай і з тих терторій, які сьогодні перебувають під окупацією.

«Минулорічні 108 мільйонів тонн – це був рекорд за всю історію існування України та ведення тут сільського господарства. До того ж цей урожай зібрано з усієї території України, у тому числі з тих територій, які зараз знаходяться у тимчасовій окупації, і які ми не включили в розрахунок цього року. Тому, якщо порівнювати 65-67 мільйонів тонн збіжжя на тій території, яку ми зараз контролюємо, з врожаєм на цій же території минулого року, то це не таке значне падіння, в рамках середньої врожайності в Україні за минулі 5-7 років», – пояснив міністр.

Читайте також: Зафрахтовано третій корабель з українським зерном для боротьби з голодом в Африці

Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділив 240 млн грн для відшкодування вартості зерна пшениці, яку Україна надасть Сомалі та Ефіопії. Доставку оплатять міжнародні організації