UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Нафтогазі" прокоментували заяву Путіна щодо невирішених спорів у Стокгольмському арбітражі

У компанії нагадали, що по спорах є рішення Стокгольмського арбітражу.

У "Нафтогазі" відповіли на заяву президент РФ Володимир Путін про готовність підписати новий контракт на транзит газу після врегулювання спорів між "Нафтогазом" і "Газпромом" в Стокгольмі. У НАКу вважають два спори з російським "Газпромом" вирішеними, що підтверджено рішеннями Стокгольмського арбітражу. Про це заявив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

"Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу в разі врегулювання спору між суб'єктами господарювання в Стокгольмському арбітражі. По-перше, два спори (за контрактом на постачання газу і контракту на транзит газу між "Газпромом" і "Нафтогазом") вже були врегульовані в арбітражі. Проблеми "лише" в тому, що "Газпром" не виконує рішення арбітражу - не поставляє газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не платить нам $ 2,6 млрд компенсації, яку визначив арбітраж", - зазначив Вітренко.

Він додав, що "Нафтогаз" готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, з яким нещодавно звернувся в Стокгольмський арбітраж.

"Ми вимагаємо від "Газпрому" близько $ 12 млрд (шляхом подачі третього позову в арбітраж – ред.). І ми впевнені, що у нас сильна юридична позиція - контракт прямо передбачає наше право переглядати транзитний тариф", - пише Вітренко.

За його словами, дозвіл третього спору через арбітраж може затягнутися до кінця 2020 року, тоді як транзитний контракт між компаніями завершується 31 грудня 2019 року.

"Чи готові "Газпром" і Німеччина зупинити будівництво "Північного потоку 2" до закінчення нового арбітражу?", - запитує Вітренко.

Нагадаємо, у вівторок, 17 липня, в Берліні відбудуться тристоронні переговори по газу між Росією, Україною і Єврокомісією.

Раніше "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну в розмірі 10-15 млрд куб. м в рік, якщо українська сторона доведе "Газпрому" економічну доцільність нового контракту.

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави.

Також Коболєв сказав, що пропозиції "Газпрому" для обговорення з НАК "Нафтогаз України" є неприйнятними та є такими, що перебувають за межею фантазії. За словами Коболєва, на даний час переговори тривають.

5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомленняпро початок розірвання контрактів у суді.