UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "Нафтогазі" називають блефом газовий шантаж Євросоюзу "Турецьким потоком"

Українська компанія переконує, що ЄС буде економічно невигідно відмовлятися від українського транзиту заради мільярдних інвестицій в додатковий трубопровід в Туреччину через шантаж "Газпрому".

Заяви керівництва "Газпрому" про те, що монополіст розірве газові відносини з Євросоюзом, якщо той не погодиться в терміновому порядку будувати додаткові газопроводи до Туреччини, є не більше, ніж політичним блефом, вважають в НАК "Нафтогаз України".

Зокрема, в прес-службі "Нафтогазу" підкреслили, що ультиматум повністю припинити транзит через Україну в ЄС за відмови Євросоюзу закуповувати російський газ через Туреччину, позбавлена економічного сенсу.

"Примус європейських країн до купівлі російського газу на кордоні Туреччина-Греція замість використання існуючої інфраструктури через Україну - це відмова від надійної системи, що прекрасно функціонує, на користь мільярдних інвестицій, які в кінцевому підсумку ляжуть на плечі домогосподарств і бізнесу Європи", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу України".

У НАК також підкреслили, що Україна забезпечує надійний транзит газу в країни Євросоюзу через свою ГТС навіть всупереч збройної агресії Росії.

Нарешті, у компанії стверджують, що щоденно оприлюднюють потоки газу через всі точки входу-виходу ГТС, запаси газу в ПСГ, а також неодноразово запрошували представників ЄС для контролю газових потоків на українських вимірювальних станціях.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер оголосив про зміну стратегії щодо поставок газу в Європу. Так, він заявив, що проект "Південний потік" тепер "закрито назавжди" через неконструктивну позицію Євросоюзу.

У той же час, за логікою Міллера, газопровід "Турецький потік" буде "єдиним маршрутом, по якому можуть поставлятися 63 млрд кубометрів російського газу, що йдуть зараз поки транзитом через Україну".

"Інших варіантів немає. Наші європейські партнери про це проінформовані і тепер їх завданням є створення необхідної газотранспортної інфраструктури від кордону Туреччини і Греції", - зазначив глава "Газпрому".

"У них на це є максимум кілька років. Це дуже-дуже жорсткий графік. Щоб укластися в ці терміни робота з будівництва нових магістральних газопроводів в країнах ЄС повинна бути розпочата прямо сьогодні. В іншому випадку ці обсяги газу можуть опинитися на інших ринках", - застеріг Міллер.