Після зняття карантину попит на валюту буде поступово відновлюватися, а курс гривні буде коливатиметься в обидва боки в залежності від попиту і пропозиції на міжбанку, сказав заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.
"Не думаю, що в один день всі прокинуться і побіжать купувати валюту. Економіка буде відновлюватися поступово, попит - відповідно. Але ослаблення будуть впливати і на експорт. Тому курс буде коливатися в обидва боки в залежності від попиту і пропозиції на міжбанку",- сказав Сологуб.
За його словами, якщо простежити активність експортерів і імпортерів на валютному ринку під час пандемії, то основні галузі досить активно продавали валюту в останні місяці. Це можна сказати і про агрокомпанії, і про промисловість, в тому числі машинобудування.
"Наприклад, Україна скористалася моментом і наростила поставки соняшникової олії, оскільки деякі наші конкуренти ввели обмеження на експорт насіння соняшнику. Ці компанії були одними з головних продавців валюти. Що стосується попиту, то, наприклад, туркомпанії з березня взагалі не купували валюту, тоді як у березні-травні 2019 вони купили 200 млн долл.",- сказав Сологуб.
7 травня в рамках переговорів МВФ і Україна погодили 18-місячну програму для нашої держави, розмір якої складе $ 5 млрд. Після початку карантину спостерігалося різке зростання курсу долара, а зараз він близько двох місяців коливається в районі 26,5-28 грн / дол.
За новою програмою, до кінця 2020 року наша країна отримає $ 3,5 млрд, а в 2021 році ще $ 1,5 млрд. Незважаючи на те, що сума за програмою дещо менше, ніж очікувалося раніше ($ 8 млрд), в МВФ запевняють, що загальний обсяг фінансової підтримки України не зміниться.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що перший транш Україна отримає вже на наступному тижні. Це дуже важливо, адже нашій економіці як ніколи потрібна підтримка.
За словами президента Володимира Зеленського, кошти спрямують на підтримку державного бюджету і збереження платіжного балансу.
Міністр фінансів Сергій Марченко раніше спрогнозував курс гривні до кінця року. За його словами, Мінфін буде прагнути девальвувати гривню до того рівня, який заклали під час перегляду бюджету.