UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацбанку розповіли про ризики для курсу гривні

У НБУ нагадали про зовнішні виплати.

У Національному банку України (НБУ) вважають, що короткостроковими ризиками для курсу національної валюти на сьогодні є зміна умов зовнішньої торгівлі і зовнішні виплати за державним боргом. Про це розповів заступник голови регулятора Дмитро Сологуб в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Якщо подивитися на динаміку курсу гривні і порівняти з іншими країнами, то в цьому році гривня була однією з найсильніших валют. Пояснення просте. Ми бачимо хороші умови торгівлі для України", - пояснив він.

За його словами, Україні все одно потрібна "подушка безпеки" у вигляді програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ), яка збільшує резерви, знижує вартість боргових запозичень для уряду і допомагає застрахуватися від погіршення умов торгівлі.

"Якщо говорити про ризики, а не оцінювати їх вірогідність, то найбільш значні - це зміна умов зовнішньої торгівлі і зовнішні виплати за держборгом", - сказав він.

Повідомлялося, що гривня за офіційним обмінним курсом у травні зміцнилася по відношенню до долара на 0,5%. Такий результат застосування жорсткої монетарної політики, а також збереження сприятливої зовнішньої цінової кон'юнктури для українського експорту.

Згідно з оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, в цьому році гривня взяла курс на зміцнення з самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти в перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.

Детальніше про інші фактори, які можуть сприяти зміцненню нацвалюти, читайте в матеріалі Максима Пархоменка "Гривня: курс на зміцнення!".