Вибори президента України не вчинять істотного впливу на курс гривні, повідомив у коментарі "112 Україна" член ради Національного банку України Василь Фурман.
"Коливання вчора були, гривня зміцніла на 30 копійок. Але якщо говорити про курс гривні, чи впливають на нього політичні вибори - напевно, впливають, але на даному етапі несуттєво. Але на курс української гривні впливає низка інших фундаментальних факторів", - пояснив він .
За його словами, істотний вплив на нацвалюту вчиняють зовнішня економічна кон'юнктура - ціни на український експорт, зокрема, зерно, метал і руду.
Другим важливим фактором є величина та структура українського експорту. "Чим більше Україна експортуватиме, тим краще почуватиметься українська гривня", - додав Фурман.
Третій фактор - бізнес-клімат всередині держави. Інвестиційно сприятливий, він сприятиме тому, що "нерезиденти завозитимуть більше коштів у державу - це також позитивно впливатиме на гривню".
При цьому, за словами Фурмана, будь-які штучні спроби підтримки економічного зростання "вихлюпуватимуться на валютний ринок" і збільшуватимуть інфляцію.
"Тому нам потрібно на першому етапі проводити якомога швидше структурні реформи в нашій державі, структурно перебудовувати нашу економіку. Це дуже важливо. Українська гривня буде сильною тоді, коли буде сильною українська економіка", - резюмував Василь Фурман.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. За підсумками обробки ЦВК 98,98% протоколів, Володимир Зеленський отримав 30,23%, Петро Порошенко - 15,92% голосів. Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.