UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України озвучили терміни компенсації РФ за активи в анексованому Криму

Попри рішення Третейського суду у Гаазі, країна-окупант усіляко затягуватиме процес, вважають українські дипломати.

Компанії, яким, згідно з постановою Третейського суду в Гаазі Росія повинна відшкодувати збитки за захоплення активів під час анексії Криму, отримають рішення про компенсацію збитків протягом найближчого півріччя, вважає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Ми очікуємо, що упродовж півроку всі компанії, які подали (позови – ред.) у 2015-2016 роках, отримають компенсації, тому що перший етап, який стосувався юрисдикції, а саме відповідальності Росії за інвестиції, зроблені в Криму, пройшов із позитивним результатом. Усі позивачі, які подавали позови до Росії, отримали позитивні висновки арбітражів", – наголосила вона в ефірі "5 каналу".

При цьому країна-окупанти усіляко опиратиметься компенсації збитків українським компаніям та затягуватиме процес, переконана заступник очільника Міністерства закордонних справ України. З цією метою вона може, наприклад, вдатися до оскарження судових процедур, вважає Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 10 травня Третейський суд Гааги прийняв рішення про відшкодування Росією українським власникам активів в Криму збитків, завданих через анексію півострова. Судді назвали Кремль відповідальним за порушення прав українських інвесторів від моменту підписання указу про приєднання Криму до РФ.

Європейський союз у понеділок, 14 травня, повинен прийняти рішення про розширення санкцій проти осіб, які брали участь в організації і проведення "виборів" президента Росії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін на зустрічі в Брюсселі передав головам МЗС країн Європейського союзу список зі 140 прізвищ осіб, задіяних в організації і проведенні незаконних виборів у Криму. В ЄС підтвердили, що отримали від України список причетних до "виборів", і нагадали, що рішення про додаткові санкції повинні схвалити всі країни-члени.

Вибори президента Росії відбулися 18 березня – у четверту річницю незаконної анексії Криму. Європейський союз заявив, що не визнає результатів голосування на окупованому півострові.