UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВФ вважають, що Україна демонструє ознаки виходу з кризи

Міжнародний валютний фонд задоволений договором про валютний своп між Україною і Швецією.

Перший заступник голови МВФ Девід Ліптон заявив, що Міжнародний валютний фонд позитивно оцінив висновок валютної своп-угоди на півмільярда доларів між Національним банком України і центробанком Швеції.

Як йдеться в заяві Ліптона, в Україні відзначені позитивні зрушення в економічній і фінансовій стабілізації, повідомляє Укрінформ.

"МВФ вітає нещодавно укладену угоду про валютний своп між Центральним банком Швеції "Sveriges Riksbank" та Національним банком України. Угода на загальну вартість $ 500 млн протягом шести місяців забезпечує значну фінансову підтримку успішної реалізації програми економічних реформ в Україні, додавання до фінансових зобов'язань з боку МВФ та інших багатосторонніх та двосторонніх кредиторів", - підкреслюється в заяві.

За словами Ліптона, зусилля щодо макроекономічної стабілізації в Україні разом з введенням твердої політики "демонструють ознаки виходу з кризи".

У цьому зв'язку він підкреслив, що українсько-шведська угода "зміцнить впевненість у подальшому прогресі України і відновлення її стабільності".

Читайте також: Росія погрожує залишити Україну без грошей МВФ

Нагадаємо, 16 вересня Національний банк України уклав договір про валютний своп з Національним банком Швеції. Договір передбачає купівлю-продаж суми до 500 млн доларів в обмін на українську гривню. Мета договору полягає в підвищенні довіри до програми економічних реформ України.

Валютний своп – валютна операція за договором, умови якого передбачають купівлю (продаж, обмін) іноземної валюти зі зворотним її продажем (купівлею, обміном) на певну дату в майбутньому з фіксацією умов цих операцій (курсів, обсягів, дат валютування тощо) під час укладення договору.