Міжнародний валютний фонд висловив готовність виключити вимогу проведення земельної реформи в Україні для надання чергового траншу в рамках програми розширеного фінансування EFF, але поки що не надав офіційного підтвердження щодо цієї домовленості.
Основною умовою МВФ залишається проведення пенсійної реформи, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, близьке до переговорного процесу.
За словами співрозмовника видання, рішення було прийнято у зв'язку з відсутністю консенсусу МВФ та Кабінету міністрів щодо ряду принципових питань, а також через те, що її проект досі не розроблено.
У той же час, узгоджений з МВФ урядовий проект пенсійної реформи вже направлений до Верховної Ради.
Інше джерело зазначило, що МВФ поки офіційно не підтвердив готовність виключити земельну реформу проекту меморандуму.
"Щоб говорити про те, що який-небудь маяк знятий, потрібно отримати офіційні письмові підтвердження Фонду, однак такі, наскільки відомо, поки що не надходили", – підкреслив співрозмовник.
Він також повідомив, що тривають консультації Кабміну з учасниками ринку та аграрними асоціаціями. Узгоджена позиція, яка повинна стати їх результатом, буде покладена в основу урядового законопроекту про обіг сільськогосподарських земель.
Тим часом, міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Україна зможе отримати черговий транш МВФ восени,а не у червні-липні, як очікувалося раніше.
За інформацією авторитетного американського видання Bloomberg, причиною затримки траншу стали затримка розгляду Верховною Радою законопроектів щодо земельної та пенсійної реформи до літніх канікул.
Як пишуть у своїй статті для DT.UA Єліанд і Надія Гоцуєнки, земельна реформа в запропонованому сьогодні вигляді відкриває шлях подальшої "латифундизації" агропрому.
Детальніше про проблеми земельної реформи та створення ринку землі в Україні читайте у статті "Сільгоспземля: консолідація чи латифундизація?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".