UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВФ розповіли про досягнуту угоду з владою України

Домовленості повинні затвердити керівництво МВФ і рада директорів Фонду.

Місія МВФ досягла угоди з Україною про заходи, необхідні для завершення другого перегляду програми реформ, схваленої в березні 2015 року. Про це йдеться в повідомленні Фонду.

"Місія на рівні експертів досягла згоди з представниками органів влади про заходи, необхідні для завершення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування. Ці домовленості повинні бути затверджені керівництвом МВФ і радою директорів Фонду", – йдеться в заяві глави місії Рона ван Рудена.

Він зазначив, що перебуваючи в складних умовах, Україна за останній рік досягла значного прогресу у відновленні економічної стабільності.

Тому, додав Руден, важливо, "щоб влада зміцнила свої зусилля для закріплення фіскальної та фінансової стабільності, рішучого підвищення прозорості та забезпечення верховенства закону, а також для реформування великого і неефективного сектору державних підприємств. Реалізація рішучих заходів у цих сферах прокладе шлях для винесення результатів перегляду на рада виконавчих директорів МВФ, що очікується в липні 2016 року".

Раніше повідомлялося, що місія МВФ завершила свою роботу після більш ніж тижневого перебування в Києві.

У Мінфіні України зазначали, що розраховують на те, щоб до середини травня вийти на фінішну пряму підписання мемерандума з МВФ. В українському відомстві прогнозували, що рада директорів МВФ вже в червні розгляне питання про продовження співпраці з Україною.

Після призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром в середині квітня, новий склад Кабміну прийняв рішення встановити в Україні єдину ціну на газ, як для населення, так і для промисловості.МВФ залишився задоволений підвищенням ціни на газ, заявивши, що єдина ціна допоможе зменшити масштаби корупції в енергосфері і досягти газової незалежності.

Однак, крім рішення щодо цін на газ, Кабміну необхідно провести через Верховну Раду дюжину першочергових реформаторських законів. Вони повинні бути прийняті до літа, тобто, за два тижні травня.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках Україна встигла отримати лише два транші.

Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд на початку третього кварталу 2016 року.