UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВФ озвучили головну загрозу для світової економіки

Світовий ВВП може знизитися на $ 455 млрд через тарифний конфлікт між США і КНР.

Існуючі торговельні конфлікти становлять основну загрозу для росту світової економіки. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард на завершення саміту "великої двадцятки" (G20) в японському місті Фукуока 9 червня, передає DW.

У зустрічі брали участь міністри фінансів і глави центробанків країн-членів G20.

За оцінкою МВФ, тарифний конфлікт між Китаєм і Сполученими Штатами Америки може призвести до зниження світового ВВП на 0,5% (або 5 млрд) в 2020 році. Дозвіл існуючих торгових спорів слід зробити пріоритетним завданням, підкреслила Лагард.

Крім того, глава МВФ віднесла до погроз для зростання світової економіки низькі процентні ставки. Незважаючи на "обережні ознаки стабілізації", які демонструє світова економіка, у багатьох розвинених економіках зростає рівень боргу, а ринки як і раніше "уразливі для раптових змін у фінансових умовах", - йдеться в заяві Лагард.

Торговельний конфлікт між Вашингтоном і Пекіном загострився в травні 2019 року, коли після невдалих переговорів президент США Дональд Трамп пригрозив підняти мита на товари з КНР до 25 відсотків. Надії на врегулювання спору тепер пов'язані із зустріччю Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпіном, яка повинна відбутися в японській Осаці в кінці червня.

Нагадаємо, що 29 травня залишила Київ. Місія МВФ готова повернутися в Київ для продовження дискусій щодо нової програми співпраці після проведення парламентських виборів і формування нового уряду.

У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.

21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд доларів. Всього програма розрахована 3,9 млрд доларів США макрофінансової допомоги.